“Показники розкриття” злочинів впали через нестачу ресурсу, але найбільша проблема попереду – експерт

Ментальність російської орди

26/03/2023 AA 0

 Для того, щоб відправити сотні тисяч росіян на загарбницьку велику війну проти України і вести її вже понад рік, Кремлю не потрібно докладати значних ідеологічних […]

Через високу залученість органів системи Міністерства внутрішніх справ до реагування на виклики воєнного стану на території України знизилися результати розслідування інших злочинів, які продовжують скоювати в державі, попри війну.

Однак найбільша проблема може виникнути пізніше, заявив експерт Центру політико-правових реформ Євген Крапивін у статті для ZN.UA “МВС: завдяки чому система вистояла, та чи потрібно їй трансформуватися в умовах війни?”.

За його словами, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну для всіх представників структур МВС, які виявили бажання боронити державу на передовій, було створено умови переходу до формувань Збройних сил. Зокрема, Національна гвардія, маючи змішану функцію внутрішньої безпеки та охорони громадського порядку, зараз переважно орієнтується на забезпечення військ спеціалізованими кадрами.

При цьому поліцейські беруть участь у підтримці безпеки в тилу, першочергових заходах безпеки для відновлення української влади у звільнених районах, розмінуванні територій, фіксації пошкоджень інфраструктури.

Також Нацполіція активно підтримує розслідування воєнних злочинів російських окупантів за рахунок регіональної присутності та значної кількості особового складу. Йдеться, у тому числі, про виявлення тіл закатованих росіянами українців, ексгумацію масових поховань та психологічну підтримку жителів щойно деокупованих територій

“Але! Ніхто не скасовував злочинності – від крадіжок і грабежів, шахрайств і дорожньо-транспортних пригод із потерпілими до кібератак, кількість яких значно зросла. Проте ресурс системи обмежений, насамперед це фахівці, які більше зосередилися на питаннях національної безпеки, а не побутової злочинності”, – зауважив експерт Центру політико-правових реформ.

За даними Євгена Крапивіна, “показники розкриття” інших злочинів в Україні, як і очікувалося, знизилися. Правда, це стосується здебільшого тих сфер, які й раніше були проблемними, зокрема, квартирних крадіжок чи шахрайства з банківськими переказами, до яких під час війни додалися й псевдоволонтери.

“Найбільша проблема попереду – погіршення соціально-економічної ситуації, демобілізація, незаконний обіг зброї та боєприпасів… До цих негативних супутників війни, про які може розказати будь-який кримінолог, необхідно готуватися заздалегідь”, – наголосив експерт.

MIXADV

цікаве