ЗАБУТІ ПЕРЕМОГИ УКРАЇНСЬКОЇ ЗБРОЇ

Чемпіонат світу з футболу в Катарі як Золотий батон світового футболу

29/11/2022 AA 0

Останніми днями, перед черговою хвилею ракетних ударів країни-терористки Росії, однією з топ-тем в українських медіа стали результати виборів до Національного олімпійського комітету (НОК) України. За […]

Exif_JPEG_420

104 роки тому, 18 листопада 1918, біля станції Мотовилівка під Києвом, січові стрільці Української Директорії завдали поразки російській офіцерській дружині та сердюцькому полку гетьмана Скоропадського.Власне битва була наслідком проголошення грамоти Скоропадського про федерацію з небільшовицькою Росією та повстання проти нього, розпочатого Директорією на чолі з Винниченком та Петлюрою.

Гетьман спирався на російські офіцерські дружини, та на сердюків, набраних із селян Київщини і Полтавщини. Ударною силою Директорії став полк Січових стрільців під командуванням Коновальця. Безпосередньо під Мотовилівкою стрільцями командував сотник Черник, а захисниками влади Скоропадського – князь Святополк-Мирський. Обидві сторони розраховували на швидке просування, і несподівано зіштовхнулись одна з одною. Стрільців було трохи менше, близько 1200, тоді як гетьманців близько 1600, бій був запеклим, січові стрільці втратили свого командира Черника, але у вирішальний момент ситуацію врятував додатковий стрілецький бронепотяг і свіжі сили під командуванням Сушка.

Внаслідок перемоги війська Директорії змогли почати облогу Києва. Той факт, що частково українці у цьому бою воювали один з одним, не має затьмарити іншого – було розбито російську офіцерську дружину, що посилило панічні настрої серед російських офіцерів, які отаборилися тоді в Києві.

Сергій Гейко

MIXADV

цікаве