“Портрет нашого ворога – варвари”: у Мінкульті назвали кількість зруйнованих пам’яток

Історія острову Зміїний на якому немає змій

03/07/2022 AA 0

“Русский воєнний корабль, іди нах*й!” – фраза, промовлена українським прикордонником з чорноморського острова Зміїний, стала легендарною з першого дня повномасштабного російського нападу на Україну. Атака […]

путін захищає «рускій мір» руйнуванням церков, зокрема й тих, які підпорядковані московському патріархату. Зруйнована Вознесенська церква в селі Лукашівка Чернігівської області Фото: Андрій Новіков

З початку повномасштабної війни російські окупанти зруйнували чи пошкодили 388 культурних пам’яток.

Такі дані станом на 10 червня опублікувало Міністерство культури та інформаційної політики, повідомляє “Еспресо”.

“Ми продовжуємо фіксувати злочини росіян проти нашої культурної спадщини. Станом на 10 червня 2022 року вже задокументовано 388 епізодів”, – йдеться у повідомленні.

142 серед цих пам’яток – релігійні споруди, 51 з них перебувають на обліку як пам’ятки історії, архітектури та містобудування.

Внаслідок обстрілів, ракетних та бомбових ударів росіянами в Україні зруйновані та пошкоджені 119 об’єктів культурної спадщини. Серед них:

21 пам’ятка національного значення;
91 – місцевого значення;
7 – щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.
Також росіяни знищили 42 меморіальних пам’ятники на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку XXI ст., Від обстрілів постраждали 30 будівель та комплексів музеїв і заповідників, 75 споруд будинків культури, театрів та бібліотек.

“Портрет нашого ворога абсолютно зрозумілий – варвари”, – додають у Мінкульті.

MIXADV

цікаве