Пам’ятник російській імператриці від покидька Тарпана: історик пояснив, з чого почати деколонізацію в Україні

Масштабний обстріл Слов’янська та Краматорська з реактивних систем залпового вогню

04/07/2022 AA 0

Масштабний обстріл Слов’янська та Краматорська з реактивних систем залпового вогню вкотре свідчить, що росія цілеспрямовано обирає своїми цілями цивільні, а не військові об’єкти. Про це […]

Знесення пам’ятника російській імператриці Катерині ІІ в Одесі, ініціатором встановлення якого був розшукуваний в Україні ексдепутат Руслан Тарпан, може стати початком деколонізації в Україні.

Таку думку висловив історик Андрій Здоров на своїй сторінці Facebook.

“З чого починати деколонізацію? Ось чудовий приклад – пам’ятник російській імператриці Катерині ІІ в Одесі, споруджений в 1900 р. Тій самій, що ліквідувала гетьманщину та Запорізьку Січ та запровадила кріпацтво в Україні.
Під час великої революції 1917-1921 рр., а точніше в 1920 р. більшовики його знесли, а в 1965 поставили на його місці пам’ятник революційним матросам броненосця “Потьомкін” (…)

У 2007 р. за рішенням Одеської міської ради, яку тоді очолював член партії “Наша Україна” Едуард Гурвіц, пам’ятник потьомкінцям знесли (перенесли в тихий провулок біля в’їзду в порт) задля “відновлення історичного вигляду міста”, – розповів історик.

Він наголосив – попри чималу хвилю протестів серед українців, пам’ятник Катерині ІІ все ж таки відновили під назвою “пам’ятник засновникам міста”. Ба більше – офіційно було оголошено, що міський бюджет не витратив на це ні копійки.

“Спонсором відновлення пам’ятника Катерині ІІ став одеський бізнесмен Руслан Тарпан. До речі, тоді він був ще й депутатом міської ради від “Прогресивної соціалістичної партії України” (так, не смійтесь, тієї самої нещодавно забороненої ПСПУ Наталії Вітренко)”, – зазначив Андрій Здоров.

Про те, що саме Руслан Тарпан був ініціатором встановлення пам’ятника Катерині в Одесі, свого часу розповіла раніше нардеп Соломія Бобровська.

На її думку, Тарпан “вже давно працює на російські інтереси”, а також є “колаборантом, який прямо і непрямо допомагав російським і проросійським силам в Україні руйнувати Україну зсередини: інформаційно, економічно, політично”.

Раніше взаємозв’язок Тарпана та росії віднайшли й журналісти. Про це зокрема йдеться у розслідуванні “Війна війною, а російський бізнес – за розкладом: як працюють компанії розшукуваного Руслана Тарпана”.

Тарпан з 2017 року переховується від українських правоохоронців за кордоном, оголошений у міжнародний розшук, має статус підозрюваного та заочно арештований судом у справі розкрадання коштів на “Глибоководному випуску”.

MIXADV

цікаве