Для малозабезпечених верств населення: в Україні планують запровадити картки на продукти

Українська влада розглядає варіант запровадження електронних продуктових карток для малозабезпечених українців. Це викликано зростанням цін на продукти через різкий стрибок вартості російського газу.

Про це повідомив радник президента з економічних питань Олег Устенко, пише “BBC News Україна”.

Устенко пояснив, що навіть тимчасове зниження або скасування ПДВ на продукти харчування в Україні, призведе до додаткових витрат з державного бюджету на адміністрування податків і завдасть шкоди конкуренції між виробниками та реалізаторами продуктів. За його словами, це стало б додатковим ризиком для української економіки.

У той же час цільова фінансова підтримка на кшталт програми “е-Підтримка” є більш відповідним варіантом.

В Офісі президента позиція більш ніж чітка: перш за все мають отримати підтримку найбільш уразливі та незахищені верстви населення. Як? Варіанти будуть розглядатися. Це можуть бути і додаткові виплати для компенсації зростання цін, і запровадження food stamps у системі “Дія” – так званих “продуктових чеків”, як це практикується у США“, – уточнив Олег Устенко.

Як повідомляв “Апостроф”, у період новорічно-різдвяних свят українці викидають продуктів на 470 млн – 1 млрд гривень.

Ну що ж… Раніше про це лише трохи час від часу жартували, а віднині – нате вам вже помічники та радники президента безпорадно про це заговорили!

MIXADV

цікаве