Для малозабезпечених верств населення: в Україні планують запровадити картки на продукти

Європа має Українське коріння…

20/01/2022 AA 0

Ну й США та Велика Британія. Мабуть не даремно Річард Левине Серце мав українське походження. Та й Вольдемар І Здор, данський король був онуком київського […]

Українська влада розглядає варіант запровадження електронних продуктових карток для малозабезпечених українців. Це викликано зростанням цін на продукти через різкий стрибок вартості російського газу.

Про це повідомив радник президента з економічних питань Олег Устенко, пише “BBC News Україна”.

Устенко пояснив, що навіть тимчасове зниження або скасування ПДВ на продукти харчування в Україні, призведе до додаткових витрат з державного бюджету на адміністрування податків і завдасть шкоди конкуренції між виробниками та реалізаторами продуктів. За його словами, це стало б додатковим ризиком для української економіки.

У той же час цільова фінансова підтримка на кшталт програми “е-Підтримка” є більш відповідним варіантом.

В Офісі президента позиція більш ніж чітка: перш за все мають отримати підтримку найбільш уразливі та незахищені верстви населення. Як? Варіанти будуть розглядатися. Це можуть бути і додаткові виплати для компенсації зростання цін, і запровадження food stamps у системі “Дія” – так званих “продуктових чеків”, як це практикується у США“, – уточнив Олег Устенко.

Як повідомляв “Апостроф”, у період новорічно-різдвяних свят українці викидають продуктів на 470 млн – 1 млрд гривень.

Ну що ж… Раніше про це лише трохи час від часу жартували, а віднині – нате вам вже помічники та радники президента безпорадно про це заговорили!

MIXADV

цікаве