У України з’явилася стратегія енергетичної безпеки: у Кабміні назвали серед основних загроз кібератаки

Новий задум Путіна. Навіщо Кремль активізував усіх своїх агентів

21/05/2022 AA 0

Андрій Піонтковський: У РФ розгортає кампанію під гаслом Don’t humiliate Russia — не принижуйте Росію (Фото:Reuters) Москва розуміє спрямовану проти неї тенденцію і робить зараз безпрецедентні зусилля, мобілізуючи […]

Кабінет міністрів схвалив Стратегію енергетичної безпеки України, яка визначає основні загрози та пріоритети у цій сфері

Ілюстративне фото

Міністр енергетики Герман Галущенко назвав стратегію “ключовим документом енергобезпеки України”, передає “ДС” з посиланням на Економічну правду.

Так, стратегія дає визначення основні поняттям: енергобезпеці, загрозі енергобезпеці та стійкості функціонування енергетичного сектору.

Вона налічує 29 загроз енергетичній безпеці, основними з яких є кіберзагрози, російська агресія, незавершена інтеґрація з енергетичними та газовими системами Євросоюзу, зношеність основних фондів, питання конкуренції на ринку та “поглиблення енергетичної бідності”.

На основі цього Міненерго створило три сценарія: базовий (змін не відбувається), “недружнього впливу” (за умови зростання зовнішнього впливу РФ) та “позитивної трансформації” (за умови незворотности європейського курсу України).

Серед стратегічних цілей визначено доступність енергоресурсів всіх видів для споживачів, стійкість функціонування енергосектору, ефективність використання ресурсів, “екологічно прийнятний” вплив енергетики на довкілля, євроінтеґрація та незалежність України у формуванні енергетичної політики.

У результаті стратегії у Міненерго очікують створити систему енергобезпеки та умови забезпечення енергостійкости, запровадити щорічний моніторинг загроз.

Як повідомляла “ДС”, 28 липня Кабінет міністрів ухвалив рішення, згідно з яким фіксована ціна на електроенергію буде залишатися до 31 серпня 2021 року. З вересня вона буде формуватися вже на ринкових принципах.

Прессекретар президента Сергій Никифоров пообіцяв, що різкого підвищення тарифів на електроенергію в Україні не буде, а схему розрахунків буде оприлюднено до 24 серпня.

MIXADV

цікаве