Американський адмірал сказав, чи можуть кораблі НАТО першими відкрити вогонь по силах РФ у Чорному морі

Новий задум Путіна. Навіщо Кремль активізував усіх своїх агентів

21/05/2022 AA 0

Андрій Піонтковський: У РФ розгортає кампанію під гаслом Don’t humiliate Russia — не принижуйте Росію (Фото:Reuters) Москва розуміє спрямовану проти неї тенденцію і робить зараз безпрецедентні зусилля, мобілізуючи […]

Американський адмірал сказав, чи можуть кораблі НАТО першими відкрити вогонь по силах РФ у Чорному морі

Військові кораблі НАТО в Чорному морі не будуть першими відкривати вогонь по силах Російської Федерації, які постійно провокують їх на такі дії. Але відповідь може послідувати залежно від рішення командира кожного конкретного есмінця.

У цьому запевнив командувач Військово-морських сил США в Європі і Африці адмірал Роберт Берк в інтерв’ю Business Insider. Воно вийшло ще 28 липня, а нещодавно тему масово почали поширювати російські ЗМІ, акцентуючи на тому, “за яких умов” НАТО почнуть стріляти по кораблях РФ”.

За його словами, російські винищувачі весь час супроводжують американські військові кораблі, які маневрують у водах Чорного моря. Він підкреслив, що така взаємодія в більшості випадків безпечна.

“Але можна стверджувати, що вони провокують нас на те, щоб ми завдали удару першими. Ми не збираємося робити цього без провокації, але водночас я не збираюся вимагати від своїх командирів приймати перший удар”, – говорив у розмові з журналістами Берк.

Зокрема, він пояснив, що командири військових есмінців можуть вирішувати самі, як реагувати на конкретні дії російських винищувачів чи кораблів, якщо побачать у них загрозу.

Американський адмірал вказав також на “міць Росії”, яка значно модернізувала свої збройні сили, особливо підводні човни. А також зазначив, що вона “врахувала уроки з воєн в Іраку і Афганістані”.

Відомо, що сили НАТО продовжували перебувати в Чорному морі після завершення навчань “Сі Бриз” 10 липня. Вони працювали над взаємосумісністю і рівнем готовності, в той час як російська авіація й підрозділи берегової оборони “відпрацьовували атаки сил супротивника”.

Марина Ліснічук

Марина Ліснічук

MIXADV

цікаве