У справі ексголови КСУ Тупицького триває підготовче засідання: захист просить вернути обвинувальний акт

Bellingcat: Накануне смерти Шишова стало известно о появлении сотрудников ФСБ в Киеве

03/08/2021 admin 0

В организации Bellingcat, которая занимается журналистскими расследованиями, комментируя смерть Виталия Шишова, заявили, что в Киеве присутствуют сотрудники российской ФСБ. Об этом, в частности, сказал журналист-расследователь […]

Подільський суд Києва розпочав підготовче засідання у справі колишнього голови Конституційного суду Олександра Тупицького.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Прокурори попросили призначити обвинувальний акт до розгляду і застосувати до обвинуваченого запобіжний захід у вигляді застави.

Тупицький та його адвокати вважають, що обвинувальний акт суд має повернути прокурору. Захист доводить що Тупицький не набув статусу підозрюваного.

Захисники кажуть, що і як виконувач обов’язків, і як перший заступник генпрокурора Роман Говда не мав повноважень на повідомлення Тупицькому про підозру. За законом, підозру судді повідомляє генпрокурор або його заступник. На повідомленні про підозру стоїть підпис виконувача обов’язків генпрокурора, а не заступника.

Але прокурор Олексій Донський каже, що перший заступник генпрокурора Говда за відсутності самого генпрокурора був виконувачем його обов’язків і в обох статусах мав повноваження на повідомлення підозри.

Офіс генпрокурора викликав суддю Тупицького для повідомлення про підозру. Адвокат Костянтин Дорошенко каже, що такий спосіб повідомлення застосовується у виключних випадках. Прокурори мали всі шанси вручити Тупицькому підозру особисто. У день складення підозри суддя був вдома, а згодом на роботі. На думку захисту, прокуратура не дотрималась процедури.

Працівники Конституційного суду не підтвердили, що Тупицький завчасно отримав повістки про виклик. Повістки начебто надійшли у день, коли суддя вже мав з’явитися до Офісу генпрокурора. «За лічені хвилини до процесуальної дії», – підкреслив адвокат Дорошенко. Відтак суддя поінформував замгенпрокурора Говду, що так скоро прибути не зможе і бажає залучити собі адвокатів. Суддя запропонував, щоб, навпаки, наступного дня Говда приїхав до нього, але відповіді не отримав.

Прокурори – Донський і Новіков

21 липня суд встиг вислухати виступи учасників. Далі мають бути досліджені письмові докази на обґрунтування заявлених клопотань. Однак у зв’язку з закінченням робочого часу суд оголосив перерву до 4 серпня — імовірно цього дня суддя Казмиренко вийде до нарадчої кімнати і вирішить, чи можна призначати обвинувальний акт щодо Тупицького до розгляду, чи варто повернути його прокурору.

У кінці травня цього року Офіс Генерального прокурора скерував до Подільського районного суду Києва обвинувальний акт стосовно колишнього Голови Конституційного Суду України за фактами злочинів проти правосуддя.

За клопотанням захисту Подільський суд організував відеотрансляцію засідання на каналі «Судова влада».

Тупицький звинувачується у підкупі свідка в інтересах колишнього Голови Вищого господарського суду України Юрія Татькова для дачі завідомо неправдивих показань у кримінальному провадженні щодо заволодіння майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод».

Крім того, у 2018-2019 роках Тупицький начебто сам неодноразово надавав слідчому ГПУ завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів.

Справу Тупицького розглядає суддя Людмила Казмиренко. Президент Володимир Зеленський призначив її на посаду в грудні минулого року.

До 2019 року Казмиренко працювала помічником судді Рівненського міського суду.

27 березня 2021 року президент Зеленський скасував Указу про призначення Тупицького суддею КСУ в 2013-му. Так Тупицький перестав втратив повноваження судді і голови Конституційного суду. Але 14 липня Верховний суд визнав незаконним Указ президента Зеленського.

Після цього стало відомо, що колишньому голові Конституційного Суду України Тупицькому також повідомлено підозру в несанкціонованій передачі свого електронного ключа.

За версією слідства, після відсторонення від посади через повідомлення про підозру в грудні 2020-го, Тупицький передав носій із власним ключем кваліфікованого електронного підпису та пароль до нього головному бухгалтеру Конституційного суду і дав вказівку про використовувати ключ від його імені та замість нього для підписання платіжних та інших документів. Підпис використовувався і під час перебування Тупицького за кордоном. Всього було підписано понад 200 електронних платіжних документів.

MIXADV

цікаве