Глава Мінсоцполітики розповіла, кому підвищать пенсії у 2022 році

Марина Лазебная поінформувала про плани Кабінету міністрів на наступний рік по індексації та підвищення пенсій

Фото: Getty ImagesФото: Getty Images

З 1 січня 2022 роки українці можуть розраховувати на підвищення пенсійних виплат в середньому приблизно на 40%.

Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебная, передає прес-служба відомства.

За словами Лазебний, це торкнеться понад 30 тисяч ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Приводом для нововведень повинен послужити законопроект уряду № 4555 про підвищення рівня пенсійного забезпечення учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та осіб, які постраждали від цієї катастрофи.

Крім цього, 700 тисяч осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, отримають додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, яка не переглядалася з 2014 року.

СВІЖІ НОВИНИ
ВСІ НОВИНИ

Глава Мінсоцполітики зазначила, що в цьому році підвищені розміри пенсій 10,5 млн пенсіонерів. Зокрема, з 1 січня в зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати підвищено мінімальні пенсії для осіб за 65 років, які мають страховий стаж 30-35 років.

“З 1 березня проіндексовані пенсії на 11%, а з 1 липня у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб підвищуються мінімальні пенсії, надбавка за понаднормативний стаж та інші надбавки і підвищення до пенсії. Ці три алгоритму підвищення пенсій (в зв’язку з підвищеннями розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, індексацією) збережуться і в 2022 році “, – підкреслила Лазебная.

Вона додала, що буде також профінансована з державного бюджету адресна допомога для підвищення пенсій для 2,4 млн пенсіонерів у віці за 75 років.

“Починаючи з наступного року, щомісячні виплати (400 грн для осіб від 75 до 80 років і 500 грн для осіб 80 років) будуть з 1 березня проіндексовані, а потім збільшені. Плануємо зберегти щомісячні компенсаційні виплати для півмільйона людей, які мають страховий стаж 30 років у жінок і 35 років у чоловіків і цільові доплати для 1,5 мільйона пенсіонерів з низькими розмірами заробітної плати, які вони отримували за період їх трудової діяльності “, – резюмувала міністр.

Раніше міністр соціальної політики Марина Лазебная в інтерв’ю “Радіо Свобода” заявила, що в Україні перенесли підвищення пенсій для людей старше 75 років, яке було заплановано на 1 липня 2021 року.

Відстрочка перерахунку пенсій пов’язана з відсутністю грошей у державному бюджеті.

MIXADV

цікаве