Що з гербом в Гондурасі?

Геральдичне ретро. Це діялося в Новоукраїці десять років тому. Тільки пройшли місцеві вибори, коли вперше обрали нового міського голову. Чим закінчилося? Змінили герб міста… Можливо в тому була і зміна карми.  Бо герб розроблений за класичним підручником замінили … “непорозумінням” від невигласів та бурхливою компанією проти попередніх символів, штандартом міського голови Корінного( майже, як у президента України),  святим Павлом чомусь з піднятим мечем в руці замість книги? ( не за церковними канонами, а мвсцеві  московські попи промовчали за браком освіти та інтелекту), і як завжди бур’янами на кожному кроці… Зовсім не так як в …  Гондурасі… На привелике диво там все набагато краще!!!

ДАЛІ ТЕКСТ СТАРОЇ СТАТТІ 2011 РОКУ.

Українське місто, що на Кіровоградщина з чарівною назвою Новоукраїнка нещодавно струснув своїми «відкриттями» колишній вчитель географії та історії Микола Гаращенко. З якимось папірцем в руці від загадкових фахівців з геральдики він обробив «без дусту та купоросу» нового міського голову та новий склад міської ради стосовно нинішнього міського герба та прапора, які офіційно майже тихо собі існували з квітня 2000 року.

Всі відкриття пана Миколи я спочатку наведу з місцевого сайту, де до речі ,є і відеоролик з відвертостями від нового «героя Новоукраїнки», що не бажає більше «бути Гондурасом. Так, Гондурас країна пятизіркова ( згідно з їх кількості на державному прапорі, а оскільки такого рівня життя Новоукраїка вже(чи ще) немає, то і від «ідендтичного» прапора слід відмовитися. Логіка, здається, залізна… Далі текст першоджерела:

“Микола Гаращенко: “Новоукраїнка немає нічого спільного з Гондурасом”

Як вже повідомляв “Інформаційний портал Новоукраїнщини” у Новоукраїнці вирішили змінити символіку міста. Таке рішення ухвалила міська рада. Виготовити нові герб та прапор новоукраїнців спонукало кілька причин. Найперше, символіку не визнає жодне геральдичне товариство. До того ж герб зроблений з порушеннями правил геральдики.

Герб Новоукраїнки і села Мар’янівки Маловисківського району за висновками геральдичної експертизи вони ідентичні.

“Якщо до порушень, то лівий перев’яз у гербі означає незаконнонародженість і застосовується у приватних гербах. Три віночки – три річки. В історичній довідці написано Сухий Ташлик, а у нас Чорний Ташлик. Такі снопи не використовуються у гербах.  А щит герба міста, яке носить статус районного центру, повинен мати муровану корону з трьома зубцями. В новоукраїнського символу вона відсутня. Символіка не відображає історію міста” – розповідає директор краєзнавчого музею Новоукраїнського району Микола Гаращенко.

“З прапором теж не все гаразд. Його не вивішують біля міськради. Немає його і в кабінеті міського голови. А все тому, що не відповідає історії Новоукраїнки. Він повторює державні прапори трьох країн Центральної Америки – Гондурасу, Сальвадору та Нікарагуа.  Ці країни схожі. Це виправдено. Схожа історія, географічне положення. Новоукраїнка немає нічого спільного з Гондурасом” – каже краєзнавець.

Ці та інші порушення і спонукали нову владу Новоукраїнки та краєзнавців змінити герб та прапор.

Як зазначає міський голова Новоукраїнки Олександр Корінний: “Її не визнають юридичні товариства, в жодному довіднику не друкувалися. Тому винесли питання на розгляд депутатів. Більшістю голосів депутати проголосували за відмінення рішення 2000 року. Жодної копійки з бюджету на виготовлення символіки не піде”.

Відновлювати у символіці історичну правду доручили фахівцям обласного відділення Українського геральдичного товариства. Вони мають підготувати кілька ескізів. Девіз до нього придумають самі новоукраїнці.  

Нову символіку планують виготовити до Дня міста, яке святкуватимуть у вересні. Директор краєзнавчого музею каже: старий герб не чіпатиме. Його, як історію розмістять поряд з новим.”  А ще – ( http://www.youtube.com/watch?v=CmvrEG4M6P8&feature=player_embedded  ) Микола Гаращенко в бесіді з пані Дєдушевою вжив вираз: «нічого крім посмішки не викликає» Це дуже влучно стосовно саме його міркувань  та міркувань «загадкових фахівців» ( повний список «консультантів» не наводжу). Спочатку про сміх про ліву перевязь, що символізує незаконнародженість.  Місто та фортеця Павлівськ збудовані  росіянами на землях Запорожської Січі. То в чому ж полягає законність загарбання та будівництва чогось на чужій землі, пане історику? На рахунок приватних гербів ще одна «лихоманка з маячнею». Прості приклади  – герби Деснянського району Києва та Південного округу Москви (зображення наводяться).

 

Виходить по твердженням «фахівців» з Кіровограда та Новоукраїнки весь світ навколо них складаться з неуків, а особливо з «пихатих «москвичів та киян!  А ще до чого порівняння гербів Мар’янівки та Новоукраїнки? Слово ідентичний або тотожний, згідно з тлумачних словників означає однаковий та однаковіть. То ким треба бути без довідки з відповідної медичної установи, щоб стверджувати, що сніп і лелека –це одне і те саме!? І оце написали «фахівці» у висноку експеризи, підписалися і поклали на стіл міському голові? Ну чисте і неприховане шарлатанство.

Далі згадується історична довідка, яка,  до речі, була писана якщо не таким краєзнавцем, як пан Микола, то подібним. До чого тут попередні депутати та розробники та геральдика взагалі? Згадувана ж у відеосюжеті паном Гаращенком четверта річка, згідно з мапи впадає в головну річку міста практично за його межами, а тому навіщо там третій віночок? А якщо згадати парність квіток та  до пристосувати до віночків, то виходить щось поминальне.

Не в захист існуючого герба слід зауважити, що картуш на якому розташований щит герба не є геральдичним елементом, а архітектурним та цвинтарним декоративним елементом. Оце і порушення, що витікало із забаганки попередньої влади, яка відмовилася від міської цегляної корони та девізу в гербі. До речі , пане Миколо, з тими двома елементами герб буде вже середнім,  а не малим, Вам це відомо?

І дуже цікаве зауваження що до снопів… Ви ствержуєте, що таких в геральдиці не існує (не буває) і таке подібне.  Мабуть, попередній розробник герба був ясновидцем.  Він чекав вашої появи з подібним галасом, тому ніби з застосуванням  відчуттям гумуру всі елементи герба взяв з… підручника по складанню гербів зразка 1915 року, коли геральдиці в Роосії залишалося існувати законно ще два роки. Сумно, шо з відмиіною указами нової влади в 1917 році   про відміну станів відміна спіткала і геральдику. Ні ви, ні ваші друзі-фахівці, що є наспрвді звичайнісінькими шарлатанами, що вперлися в геральдику тих книжок і в очі не бачили. Як би бачили, то не робили таких висновків і не ловили б таких наївних, як ви та молоді і недосвідчені міські голови. Де ж ви раніше були?  Невже чекали в засідці на сьогодняшню  «геральдичну славу»?

А далі інші неточності. Полки гербів не мали, то були емблеми, а на молдовському гербі не бик, а зубр(тур), та  Вам, мабуть, все одно і «вашим друзям-фахівцям» теж.  До приходу росіян, а з ними молдован, сербів та інших на землях Запорожкої Січі паланки мали свою символіку, була вона і у Буго-Гардвської паланки. Але послухавши Вас, пане Гаращенко, можна зробити висновок, що ви і ті хто поруч – прихильники неоколоніальної ідеї «русскага міра», і щось українське крім сала вам не дуже.  Так і хочеться вигукнути: «Кому доручали вчити наших дітей?»

На останок ще одна родзинка з виступу міського голови: «Жодної копійки з бюджету на виготовлення символіки не піде..»  Уважно прочитали? Гра слів. А на розробку символіки гроші звідки? На виготовлення символіки, можна зрозуміти, мабуть доручать накинутися «спонсорам».

Висновок з усього один. Влада пішла на поводу шарлатанів, що насправді далекі від правил геральдики, підручників з неї в очі не бачили, і не знають навіть значення слова «ідентичний». І цим шарлатанам, а з ними і Миколі Гаращенку довіряється влада.  Але як бадьоро тримаються перед телекамерами? Краще б книжок більше читали. А  новій владі треба доводити, що серед неї немає шарлатанів та «чайників».   А вона, ну як Ленін, їй Богу, одразу схопилися за герб, як він у 1918 році.  Доля того герба та тої держави всім відома. Історія рухається за спіраллю, але все ж повинна чогось вчити. Так мабуть, пане історику Микола Гаращенко? Ховайте диплома, а то  вже є підстави його визнати недійсним…

 

Василь Чорний

http://novokozachin.at.ua/publ/shho_z_gerbom_v_gondurasi/1-1-0-753

https://gerold.at.ua/publ/shho_z_gerbom_v_gondurasi/1-1-0-103

MIXADV

цікаве