СУРМА

Саакашвілі назвав міністра культури Ткаченка баригою, а Мінкульт — «ПП «Роги й копита»

В Україні презентували рейтинг міст за якістю життя та комунальних послуг

16/09/2021 admin 0

В Україні презентували рейтинг міст за якістю життя та комунальних послуг. Його склав Міжнародний республіканський інститут (МРІ) в Україні спільно з Соціологічною групою “Рейтинг”. Він складений відповідно до індексу оцінки […]

Голова виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїл Саакашвілі назвав міністра культури Олександра Ткаченка баригою, а Мінкульт — “ПП “Роги й копита”.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

“За інтелігентним виглядом міністра культури ховається звичайний крамар, який торгує своєю посадою замість товарів. Я вже давно не вживаю слово “барига”, але його воно характеризує якнайкраще! Під його керівництвом все Міністерство культури перепрофілювалося у звичайне ПП “Роги й копита”, яке обдирає українців де і як тільки можна! Під виглядом збереження історичної спадщини це міністерство продає дозволи на будівництва в історичних ареалах міст. Як ніхто інший зі своїм одеським і київським досвідом я розумію важливість порятунку і захисту об’єктів культури, але те, що він робить – цьому прямо протилежно, він просто встановив касу і хоче обілечувати всі будівельні об’єкти. Маразм дійшов до того, що вони барижать ці дозволи навіть там, де не мають на це права. У Києві, наприклад, не прийнятий історико-культурний опорний план, але це не заважає Ткаченку кошмарити місцевий бізнес і знахабніти до того, що “оштрафувати” Резиденцію посла Кореї за те, що їм вчасно не занесли. Слава богу, суддя попався адекватний і поставив їх на місце, інакше був би міжнародний скандал!”, – написав Саакашвілі.

Він зазначив, що Міністерство культури має намір отримати додаткові контрольні функції для розширення корупційних можливостей при видачі дозволів.

“Мабуть, такі обмеження “поля діяльності” сильно нервують міністра культури, тому він вирішив його розширити й разом з подільниками протягнув на засіданні Кабміну створення якоїсь інспекції, яка буде дозволяти взагалі всі будівництва, а під шумок ще й обілечувати готелі, підім’явши під себе привласнення категорій (зірок). Причому, якщо раніше це була процедура добровільна, то зараз стає обов’язковою для всіх! Від готелів вони вимагають заповнити декларацію з 215 пунктів, яку ніколи в житті не заповнить жоден притомний бізнес, — відповідно, це пряме запрошення для хабаря. Крім того, з присвоєнням готельної теми хваткий міністр підмазався до модної зараз теми казино — як же вони можуть відкриватися без того, щоб він і їх не обілетив!”, – розповів Саакашвілі.

Голова виконавчого комітету Національної ради реформ вважає, що Ткаченко не гідний обіймати пост міністра культури, оскільки не бореться за порятунок історичної частини таких міст як Київ і Одеса.

“Коли ми говоримо про пам’ятки культурної спадщини, ми повинні пам’ятати, що зараз міністром культури є людина, яка хоче знищити Одеську кіностудію на Французькому бульварі, що є об’єктом культурної спадщини всієї України, і замість неї побудувати безликі корпуси. І він — той, хто зазіхає на найдорожче в Одесі та особисто несе відповідальність за будівельне свавілля, яке зараз твориться в центрі Києва, — читатиме лекції про важливість збереження культурної спадщини? Не може бути при президентові Зеленському в уряді такої людини, яка називається міністром. Його не те що з міністрів, його взагалі з держслужби потрібно гнати втришия. Його і всіх йому подібних. Інакше нічого поміняти ніколи не вдасться”, – написав Саакашвілі.

Раніше голова виконавчого комітету Національної ради реформ Міхеїл Саакашвілі назвав міністра фінансів Сергія Марченка “козявкою і нікчемою”.

Таким чином він відреагував на інтерв’ю Марченка виданню LB.ua, де той назвав Саакашвілі шулером з великої дороги.

Нагадаємо, Саакашвілі був президентом Грузії у 2004-2007 та 2008-2013 роках. Потім розпочав політичну кар’єру в Україні, зокрема, обіймав посаду голови Одеської ОДА. Однак у 2017 був позбавлений громадянства і певний час мешкав у Нідерландах. 28 травня 2019 року президент Володимир Зеленський порушуючи закон “Про громадянство” і Конституцію скасував указ про позбавлення Саакашвілі громадянства. 7 травня минулого року президент України Володимир Зеленський своїм указом призначив експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі на посаду глави Виконавчого комітету реформ.

Через це Грузія вирішила відкликати свого Надзвичайного і Повноважного посла в Україні Теймураза Шарашенідзе для консультацій. Він повернувся лише у квітні 2021 року.

27 серпня 2020 року Міхеїл Саакашвілі заявив, що повертається на батьківщину. Міністерка юстиції Грузії Теа Цулукіані відреагувала на плани Саакашвілі повернутися на батьківщину, заявивши, що на кордоні на нього чекає процедура затримання.

MIXADV

цікаве