Псевдоукраїнські Телеграм-канали – невдалі проєкти Росії

 

Гібридна війна Росії проти України набирає обертів на інформаційному фронті. Комунікація активно переходить у віртуальну площину, онлайн-спілкування стає для багатьох більш комфортним, ніж реальне, а значить більшої популярності набирають месенджери, які ми встановлюємо на наші гаджети. Усе частіше ми дізнаємося свіжі новини не з телебачення, як це було раніше, а зі спільнот у месенджерах та соціальних мережах.

Та важливо пам’ятати, що у сьогоденному інформаційному шумі необхідно фільтрувати інформацію та уважно вивчати джерела, аби не дати ввести себе в оману тим, хто має це на меті.

Нещодавно СтратКом ЗСУ викрив два ворожі канали у месенджері Телеграм – «НачШтабу» та «Черговий ООС». Це російські проєкти, які не мають відношення до Збройних Сил України.

«Подібні майданчики у месенджерах створюються російськими спецслужбами для поширення фейків про Збройні Сили України. Вони є небезпечними, бо призначені для збору інформації про підрозділи Збройних Сил України та окремих військовослужбовців для подальшої дискредитації їх та Збройних Сил України в цілому.

Телеграм-канал «НачШтабу» позиціонується як майданчик, де українські військовослужбовці можуть поділитися тим, що «наболіло».

У мережевих обговореннях подробиць військової служби можуть фігурувати дані про місця дислокації військових частин, чисельність та склад підрозділів, стан техніки, озброєння тощо. Саме ця інформація для противника «на вагу золота».

Показово, що у 2018 році месенджер Telegram надав згоду надавати спецслужбам Росії за рішенням суду дані користувачів, які підозрюються у тероризмі. Ці дані включають не лише ІР-адреси, а й номери телефонів, доступ до повідомлень у чатах.

Сьогодні ряд російських та проросійських ЗМІ, лідери думок окупованої частини Донбасу активно рекламують «НачШтабу» та «Черговий ООС», що ще раз доводить приналежність та спрямованість цих ресурсів.» – повідомляється у матеріалі.

MIXADV

цікаве