Портников пояснив, чому візит Санду до Києва важливий для України та Молдови

Віталій Портников: Єдиний результат російських виборів – це Донбас

21/09/2021 admin 0

Спостерігачі продовжують аналізувати підсумки виборів до російської Державної Думи, хоча передбачуваність цих підсумків була очевидною ще до того, як вибори відбулися Конституційна більшість “Єдиної Росії”, […]

Візит Маї Санду до Києва важливий, адже відкриває можливості для тіснішої співпраці між Україною та Молдовою, вважає Віталій Портников. За його словами, це може започаткувати нову епоху в історії країн.

Своїми думками український публіцист Віталій Портников поділився у блозі для «Радіо Свобода».

Атмосфера, у якій відбувався візит нової президентки Молдови Маї Санду до Києва значно відрізняється від тієї атмосфери, яка складалася у взаєминах України та Молдови під час перебування на посаді її попередника — Ігоря Додона.

Цей проросійський політик жодного разу не зустрічався з жодним українським президентом, які перебували на посаді під час каденції Додона. Причина тут була досить простою — Додон дозволив собі поставити під сумнів територіальну цілісність України, спираючись при цьому не на інтереси Молдови, а Росії. У Москві він бував неодноразово як з офіційним, так і неофіційними візитами.

Санду обрала Київ для першого візиту невипадково

Мая Санду свій перший візит після обрання на посаду президентки Молдови здійснила саме до Києва. Хоча вибір пріоритетів у неї був чималий, тут не лише Київ. Це і Брюссель, адже Молдова говорить про свою європейську інтергацію. І Бухарест, адже відомі досить серйозні стосунки між Республікою Молдова та Румунією — народи обох країн розмовляють спільною мовою, мають спільну історію.

Але Київ обраний невипадково. І слова про президентське співрозуміння, про створення президентської ради, про стратегічне партнерство між Республікою Молдова та Україною від Маї Санду звучали також невипадково.

Треба усвідомити: об’єднання зусиль Києва та Кишинева дозволяє вирішувати безліч проблем. І політичних, і економічних, і питання відновлення територіальної цілісності обох держав, питання спільної інтеграції до європейського простору.

Перемога Санду: як зміняться відносини України та Молдови — Портников

Змагання між Києвом та Кишиневом нарешті завершаться?

Упродовж багатьох років Київ та Кишинів, можна сказати, намагалися змагатися у своїх зусиллях у пошуках кращої моделі розвитку та інтеграції.

У часи Леоніда Кучми та молдовського президента-комуніста Володимира Вороніна змагалися з точки зору того, хто побудує кращі взаємини з Москвою так, щоб не втратити суверенітет. У наступні роки змагалися хто краще відповість на питання європейської інтеграції — український уряд часів Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко чи молдовський уряд часів Влада Філата.

Але для чого змагатися, коли можна діяти разом? Як стратегічні партнери. Коли можна разом йти до Європи, до покращення економічної та політичної ситуації в обох країнах.

Мая Санду та Володимир Зеленський могли б започаткувати цю нову епоху в історії двох сусідніх країн.

Підписуйтесь на Infokolo в Telegram та Facebook, щоб не пропустити головне

MIXADV

цікаве