“ОПИТУВАННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО” Є ПОЛІТТЕХНОЛОГІЄЮ ДЛЯ ВІДВЕРНЕННЯ УВАГИ ВІД ПОРАЗКИ “СЛУГИ НАРОДУ” – ГОЛОВА КВУ

Азербайджан просувається вперед – Алієв заявив про звільнення райцентру Зангелан

20/10/2020 admin 0

Азербайджан взяв місто Зангелан – адміністративний центр однойменного району. Інформацію про це повідомив президент Азербайджану Ільхам Алієв у Twitter. З 1993 року місто і район контролювала […]

“Опитування Зеленського” є банальною політтехнологією для відвернення уваги від поразки “Слуги народу” на місцевих виборах. Крім того, найменша асоціація з провладною партією буде свідчити про незаконну агітацію.

Про це в ефірі “Прямого” заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

“Що ми маємо на сьогодні? По-перше, кожне звернення президента супроводжується словосполученням “Україна – це ти”. На ньому робиться акцент. Тобто це вже є ознакою непрямої агітації за політичну партію. Є питання щодо самого формулювання питань. У мене виникає запитання: чому в пріоритеті виявилося питання легалізації медичного канабісу? Але я знайшов для себе відповідь. Я подивився торішні результати національного екзит-полу. Там чітко видно, що ключова електоральна група політичної партії “Слуга народу” – від 18 до 28 років. Це 58,5%.

Цілком очевидно, що це питання може бути популярне саме серед молоді й спонукати її прийти та проголосувати на опитуванні, і заодно прийти на виборчу дільницю. Тобто це звичайна і банальна політтехнологія – яким чином залучити свого виборця. По-друге, яким чином змістити порядок денний кампанії, привернути інтерес до ініціативи президента. І третє – я думаю, щоб просто відвернути увагу від можливої поразки пропрезидентської політичної сили у великих містах і в обласних центрах”, – сказав голова КВУ.

Кошель також зауважив, що при асоціації з партією “Слуга народу” так зване “опитування Зеленського” може бути кваліфіковане як незаконна агітація.

“26 жовтня ми будемо говорити не лише про результати виборів. Тема буде просто в інформаційному плані перебита: опитування, хто підтримав, як підтримав, як рахуються голоси тощо. Поки що це має ознаки виключно виборчої технології, але залишаються запитання.

Питання перше і ключове: яким чином буде відбуватися опитування, що буде написано на наметах, яка кольорова гамма, які шрифти будуть використовуватися, чи буде асоціація з виборчою кампанією партії “Слуга народу” – з бордами, з рекламними носіями? Якщо буде щонайменша асоціація, то це буде означати лише одне – у в день виборів, тобто в день тиші буде використовуватися незаконна агітація”, – резюмував голова КВУ.

MIXADV

цікаве