Німеччина просить Євросоюз покарати Росію за кібератаку на бундестаг

Віталій Портников: Українцям потрібно просто вибрати між капітуляцією і опором

04/08/2020 admin 0

Колишній президент України Леонід Кравчук вже говорить про перемовини із так званими представниками окремих районів і про можливість запропонувати створити на Донбасі вільну економічну зону […]

Уряд Німеччини запропонував країнам Євросоюзу ввести санкції проти Росії за хакерську атаку на німецький парламент п’ять років тому

З відповідною ініціативою Берлін виступив на початку червня. Про це сказано в офіційній відповіді уряду на так званий малий запит фракції Лівої партії парламенту ФРН, передає “ДС” з посиланням на “Німецьку хвилю“.

Уряд ФРН вважає, що до кібератаки на бундестаг причетна російська військова розвідслужба ГРУ. Федеральна прокуратура ФРН 5 травня видала ордер на арешт громадянина РФ Дмитра Бадіна, який “в якості члена хакерської групи АРТ28 імовірно керував кібератакою на німецький бундестаг у квітні-травні 2015 року”.

Якщо країни ЄС приймуть пропозицію Німеччини, це стане першим випадком застосування режиму санкції ЄС за кібератаки — законодавства, прийнятого ще в 2017 році. В офіційній відповіді на запит фракції Лівої партії йдеться, що “федеральний уряд обґрунтував пропозицію про введення санкцій у рамках ЄС як матеріалами, отриманими від розвідслужб, так і з загальнодоступних джерел”.

Як повідомляла “ДС“, 18 червня Рада ЄС ухвалила рішення про продовження антиросійських санкцій за окупацію Криму до червня 2021 року.

MIXADV