Що писали 11 липня 1992 року…

Що писали 11 липня 1992 року… Знайшовши примірник газети “Молодий комунар” пригадав забуте. 28 років тому в одному номері цієї газети надрукували три моїх матеріали!!!

Навожу перший з них.

ОУН виходить із ПІДПІЛЛЯ

4 липня 1992 року в Запоріжжі відбулася на рада українських націоналістів За порізького. краю, в склад якого входять Кіровоградська,. Дніпропетровська і Запорізька області. У ко лишньому .будинку політосвіти в актовому залі не вистачало місць. Крім місцевих націоналістів та ветерани Української повстанської армії, прибули представники братств УПА вищезгаданих обла стен, гості з Миколаєва, а також представники різних партій: республіканської, консерватийної республіканської,  національно-консервативної, ДСУ /Державна самостіиність України/.

З нашої області була присутня делегація з 8 чоловік, що представляли Кіровоград та Олександрію. Почалася нарада з молитви та виступу хору, що виконав “Червону калину” і ще кілька пісень. Від імені проводу ОУН учасників наради привітав професор Омелян Кушпета /Голландія/. З доповідями виступили професор з Нью-Иорка Роман Зварич і ще кілька ораторів. Після цього почалися виступи з місць. Нарада показала, що навіть на півдні та сході України ідеї націоналізму живі та мають прихильниківників.

В  кіровоградських газетах було багато коментарів про ОУН в Кіровограді, де провід  ОУН називався   «таким  собі»  і в роз’ясненнях Когана та Любарського місцеві націоналісти виглядали, як я самозванці, змовники самодіяльне  і майже несправжнє підпілля.

Та все ж діяльність націоналістів у справі  боротьби за українську назву Кіровограда була схвалена. як у частині тексту листівки, яка була розповсюджена на сесії Кіровоградської міськради, де обговорювалося питання назви обласного центру. Неправильним був лише підпис  під листівкою. Точна назва: “Представництво секретаріату конференції Організації українських націоналістів Запорізького краю в Кіровограді”. Так що на сьогодні, хотілося цього чи ні комусь, націоналісти в області є. І вони заявили про себе. Україна в небезпеці і настав час діяти. Ситуація з цінами, з економікою та іншим усім відома. Ідеологічний вакуум після краху КПРС повинен бути заповнений українською національною ідеєю, вважають націоналісти.

Зараз не треба винаходити велосипед – Україна по винна стати Україною. ОУН не збирається перетворюватися на партію і не хоче бути стороннім спостерігачем тих подій, що зараз кояться в Україні. Мета націоналістів не прихід до влади в Україні, а її передача від прокомуністичних неоколоніальних кадрів у руки народу України, перетворення народу з пасивно го об’єкта в активного суб’єкта, носія влади.

Перед присутніми виступив народний депутат України. голова Української консервативно-республіканської партії Степан Хмара. Він відверто охарактеризував ситуацію в Україні і заявив про рушимість партії до подальшої боротьби за незалежність нашої держави. Вислів пана Степана “Я поміняю мандат народного депутата на автомат, якщо над Україною, нависне небезпека’ викликав бурю овацій.

Взагалі емоцій на нараді було не дуже багато, поведінка присутніх була дуже чемною. За весь час наради з залу почувся всього один вигук, який не стосувався якоїсь незгоди, але як нешляхетний вчинок був загально засудженим. Нарада закінчилася співом державного гімну України. Після наради виявилося, що трансп рант із написом «Нарада українських націоналістів» як історична реліквія поїде до Кіровоградського краєзнавчого музею.

Час суспільству пильно роздивитись на феномен націоналізму, не звертаючи уваги на його “більшовицьку обгортку”.  Що поганого можна знайти в патріотизмі? І ким треба бути, щоб шукати в ньому мінуси? Самі за себе говорять гасла націоналізму – “Свободу народам, свободу людині!’’. “Бог і Батьківщина!”  На часі з’ясувати, що згідно з програмою ОУН всі нації на території України рівні, а гарантом прав національних меншин в Україні згідно з правами людини повинна виступити  титульна в Україні українська нація. Тут усе ясно, здається, запитання зайві. Український націоналізм – це насправді не те, чим можна лякати народ. Не розуміти це зараз можуть тільки недалекі люди.

А.АВДЄЄВ; учасник наради. Запоріжжя — Кіровоград

MIXADV