Портников: Якщо Конституційний суд скасує банківський закон, Україна опиниться на межі дефолту та краху економіки

16 ТРАВНЯ, 2020, 20:07
Віталій Портников заявив, що у разі скасування Конституційним судом закону, який унеможливлює повернення націоналізованих банків колишнім власникам, Україна опиниться на межі дефолту та краху економіки

Про це Портников розповів у етері програми “Суботній політклуб” на Еспресо.TV.

“Ми прекрасно розуміємо, що закон ніколи не був би ухвалений в Україні, якби не тиск міжнародних фінансових інститутів. Більше того, з цим законом зволікали занадто довго. Тому що, насправді, цей закон мав би з’явитися в турборежимі. Але, коли був турборежим думали про що завгодно, але не про цей закон”, – сказав Портников.

Він нагадав, що у цього закону не знайшлося необхідної кількості прихильників у правлячій партії “Слуга народу”.

“І навіть президенту не вдалося переконати своїх соратників по фракції, яких він знайшов в інтернеті, що треба проголосувати за цей закон. Але без ухвалення цього закону, Україна, яка й зараз знаходиться у глибокій економічній кризі, потрапила б в економічну катастрофу”, – переконаний Портников.

За його словами, МВФ й надалі не довіряє українській владі, через ймовірність скасування закону в Конституційному суді.

“Питання про те, чи не скасує закон Конституційний суд турбує не тільки нас з вами, воно турбує й Міжнародний валютний фонд. Саме тому, довгострокову програму співробітництва з Україною було скасовано, і замість неї було запропоновано отримати короткострокову, в так званому режимі стенд-бай – частинами, і кожна нова частина обговорюється МВФ з представниками українського уряду”, – зазначив Портников.

На його думку, скасування закону Конституційним судом призведе до краху української економіки.

“Якщо Конституційний суд скасує цей закон, а український парламент не знайде жодних механізмів для того, щоб унеможливити повернення націоналізованих банків їхнім колишнім власникам, а простіше кажучи – ПриватБанку Ігорю Коломойському, то наступну частину траншу ми не отримаємо. І знову опинимося на межі дефолту і краху української економіки.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb.

MIXADV

цікаве