«День коли одна окупація, змінила іншу». Президент Латвії пояснив громадянам, що таке 9 Травня

Під тиском суспільства скандального Фокіна звільнили з ТКГ

30/09/2020 admin 0

Скандально відомого призначенця президента  Володимира Зеленського до складу ТКГ Вітольда Фокіна звільнили з посади першого заступника глави української делегації в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання […]

Егіл Летвіс: потрібно задуматися, чи варто людям, які живуть в цій країні і вважають себе її патріотами, відзначати цей день

Президент Латвії Егіл Летвіс дорікнув громадянам країни, які святкують 9 Травня, у браку патріотизму. Його слова наводять місцеві ЗМІ.

Президент підкреслив, що в Латвії день закінчення Другої світової війни в Європі відзначається 8 травня. 9 Травня він назвав днем, коли для Прибалтики «одна окупаційна влада змінила іншу».

«Потрібно задуматися, чи варто людям, які живуть в цій країні і вважають себе її патріотами, відзначати цей день», – сказав він.

Зазначимо, що з 1940 по 1991 рік Латвія була окупована Радянським Союзом. У 2014 році Сейм Латвії встановив кримінальну відповідальність за «публічне заперечення, виправдання і грубу тривіалізацію агресії СРСР і нацистської Німеччини проти Латвійської Республіки». Покарання загрожує також за заперечення голокосту та інших злочинів проти людяності,до яких відноситься і голодомор в Україні. Порушникам загрожує до п’яти років позбавлення волі, штраф і виконання примусових робіт.

Нагадаємо, що 9 травня найрейтинговіші українські телеканали у день перемоги над нацизмом у Другій світовій війні встановили на екранах символічні позначки – хто зірку, а хто маківку.

В Україні цього року через пандемію не було масових заходів до Дня пам’яті та примирення, 8 травня, та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, 9 травня.

Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/news/den-koli-odna-okupaciya-zminila-inshu-prezident-latviji-poyasniv-gromadyanam-shcho-take-9-travnya-680077.html?utm_source=gravitec&utm_medium=push&utm_campaign=%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82

MIXADV

цікаве