ЧОМУ ТРЕБА ЗНАТИ СВОЄ ДРЕВО?

ютос – тисни – підтримай!
 

Не секрет, що дуже мало хто знає це доленосне древо, ім’я якого – родовід! І тут є безліч причин, але, але…
Переважна більшість з нас в кращому разі знає до четвертого коліна. Себто до прадіда і прабаби. Тоді як давня мудрість і вчення Зороастра вважають: своїх предків треба знати до сьомого коліна.
Чому саме до сьомого і чому це так важливо?
Бо саме кожен родовід має сім духовних орбіт, сім ярусів древа, де формується і доля, і характер, і всі духовні підвалини людини.
У наш час ґрунтовні пояснення дає сучасна генетика. А релігійне вчення запевняє, що від предків залежить не тільки колір очей, форма вух, тембр голосу людини і т. д., але й те, чи буде вона щаслива в житті і яку енергетику(!) передасть своїм дітям.
Значення зв’язку семи поколінь роду в жреця, пророка і великого засновника стародавньої іранской релігії, названою зороастризмом, Заратустри (Заратуштра, Зороастр) викладено в «Книзі предків». І саме родове дерево (Фаравахар) є центральним символом в цій релігії.
І зображувалося воно у вигляді кола, в центрі якого була людина, що живе зараз на землі, нащадок роду, і яка є першим поколінням. А від центру в різні боки розходилися гілки родового древа — предки даної людини. Відтак виходило 7 ярусів, включаючи центральну точку, себто перше покоління, що завдячуючи попередникам розташовувалось аж на самій верхівці древа.
А виглядають яруси так:
1. Перше покоління — я сам, що живу нині.
2. Друге покоління — мої батьки в кількості 2-х чоловік.
3. Третє — мої бабусі і дідусі (четверо, тобто відбувається елементарне подвоєння).
4. Четверте — прабабусі і прадідусі (8).
5. П’яте — прапрадіди і прапрабабусі (16).
6. Шосте — діди прадідів і бабусі прабабусь (32).
7. Сьоме — прадіди прадідів і прабабусі прабабусь(64 особи).
І згідно вченню Зороастра кожне покоління роду пов’язано з певною стихією та її енергетикою.
А саме: перше коліно, себто кожен з нас, безпосередньо взаємодіє з енергією Сонця.
Друге (батьки) — з енергією Місяця, яка впливає на наше здоров’я і емоції.
Третє коліно — бабусі-дідусі — передають нам інтелектуальний потенціал, таланти і комунікабельність.
Четверте — формує в нашому житті любовний сценарій і матеріальний добробут.
П’яте коліно постачає нас волею і наполегливістю. Проте, якщо по цій лінії був перегин, то ці риси характеру можуть перетворитися в агресивність.
Шосте коліно впливає на становище в суспільстві, соціальне піднесення.
І найважливу роль грає саме сьоме коліно, до якого належать численні прадіди прадідів і прабабусі прабабус.
Чому? Бо саме тут визначається те, що називається фатумом, або Долею. Ось тому і важливо знати своїх предків саме до 7-го коліна: на нім, як на скрижалях, написано наше сьогодення і майбутнє.

А що з цього приводу говорить практика, незаперечний критерій істини?
Існує цікаве дослідження італійського криміналіста, лікаря-психіатра Чезаре Ломброзо в якому вчений спробував відтворити родові дерева відомих маніяків-вбивць. І виявив, що у кожного такого звіра в роду було багато злочинців і людей з високим рівнем агресії.
Дякувати Богу, в спадок передаються не тільки погані якості, але й таланти, що спостерігаємо на прикладах багатьох, скажімо, митців, народний умільців і т. ін.
І замість епілогу.
Яке ж було моє здивування, коли досліджуючи свій родовід , завдячуючи «Ісповєдним роспісям пріхожан» нашої Богородичної церкви, де починаючи з 1796 року ретельно занотовувались господарі та їх домочадці , які сповідалися і причащалися чи ні (своєрідний щорічний перепис мешканців села), я виявив: у п’ятому коліні у нас з дружиною… одні й ті ж предки — прапрадідусь Степан Мусійович (1816 – ?) і прапрабабуся Степанида Максимівна (1817 – ?).
А коли я вирішив загнуздати вороного – одружуватись, то моя няня, бабуся Оксана, довідавшись, з ким маю поєднати долю, сполошилася: «О-о-ох! Та вони ж нам родичі!». А я розсміявся і зухвало пожартував: «Нічого, будемо ще більшими родичами! У селі всі один одному – далекий родич».
Тоді в мене забракло часу і кеби розпитати в бабусі: які ж ми такі родичі? І лише коли сам став дідусем довідався, що чимчикуємо по життю з сестричкою в п’ятому коліні.

“Брат” з “сестрою” і внучком.

На изображении может находиться: 3 человека, люди улыбаются, люди стоят и в помещении

Натисни – підтримай Сурму!