“Одні заплатять за інших”: експерт розповів, як українців обманюють зі “знижкою на газ” від Путіна

У Києві об’єднали зусилля для протидії російській пропаганді

26/01/2020 admin 0

В інформаційній агенції «Укрінформ» 23 січня 2020 року пройшов круглий стіл «Західний фронт інформаційної війни». Організатором заходу стала неурядова організація «Міжнародний центр протидії російській пропаганді» […]

“Одні заплатять за інших”: експерт розповів, як українців обманюють зі “знижкою на газ” від Путіна

Запропонована російською стороною ніби як знижка на газ – за умов відновлення його прямого постачання до України – й на яку попередньо погодилися в уряді Гончарука, насправді, не можна вважати знижкою з точки зору побутових споживачів.

 

Про це представник Інституту євроатлантичного співробітництва, політолог Володимир Горбач заявив в ефірі щотижневої програми “Студія Захід” з Антоном Борковським.

“Там дуже цікава формула, яку я назвав “формулою Оржеля” (Олексій Оржель є чинним міністром енергетики та захисту довкілля України – ред.).

Вона передбачає, що росіяни дають газ дешевше, ніж зараз купує Україна, але населення, платники за комунальні послуги, вони сплачують все одно ринкову ціну, а ось та різниця, яку він (Оржель – ред.) називає “знижкою” путінською, вона іде в бюджет і потім перерозподіляється на субсидії і якісь інші соціальні заходи, як це сказано.

То що це означає? Що середній клас та люди, які працюють, які не отримують субсидії, будуть платити повну ціну і за рахунок цього всього, їхньої сплати, а не знижки Путіна, будуть отримувати бідніші прошарки населення, соціально не захищені, якісь компенсації”,- пояснив експерт.

 

“Українці заплатять за українців, а пояснять їм, що це зробив Путін”, – підсумував Горбач.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що міністерство енергетики та захисту довкілля пропонує ввести додатковий тариф для громадян, які споживають понад 500 кВт-год на місяць.