«Фальшстарт», здобутки, анонси: як звітував і про що говорив Андрій Райкович

Сьогодні, 4 грудня, у міській раді Кропивницького відбувся звіт за 2019-й рік очільника міста Андрія Райковича, на який завітало чимало представників громадськості, журналісти, окремі депутати, активісти. Захід не обійшов увагою і нещодавно призначений голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрій Балонь.

ЗДОБУТКИ

Звіт традиційно стартував із відео, на якому переважно задоволені містяни дякували Андрію Райковичу за його роботу на посаді міського голови. Очільник міста розпочав свій виступ також із позитиву, розповівши про те, що вдалося зробити протягом останніх 12-ти місяців. Андрій Райкович зауважив, що було збільшено фінансування соціального захисту та ЖКГ, прозвітував (щоправда, без конкретики) про “створення нових робочих місць” та “реалізацію амбітних проектів”, на кшталт Арки. Окремо зупинився і на введенні в експлуатацію багатоповерхівки на вулиці Генерала Жадова:

«Ми вирішили питання й збудували чудовий будинок. Люди отримали ордери, довгоочікуване житло. Ми й надалі продовжуємо зведення чергових будівель для людей”

Нагадав міський голова і про відремонтовані дороги, і про Полтавський міст, який вже не є аварійним. Анонсував відкриття нового ЦНАПу восени й акцентував увагу присутніх на оновленні автобусного парку міста.

ВИБОРИ

На запитання, чи балотуватиметься Андрій Райкович на другий термін, міський голова не відповів. За його словами, рішення ще не прийняв, а піднімати цю тему зараз очільник міста вважає своєрідним “фальшстартом”.

“Фальшстарти” до добра нікого не приводять. Впевнений, нам є над чим працювати. Тому зарано про це зараз говорити. Ми служимо громаді міста, не в залежності від посад. В цьому я переконаний 100%”, – прокоментував Андрій Райкович.

ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ

Виходячи зі слів міського голови, основний “земельний дерибан” у Кропивницькому розпочався ще у 2000-х роках:

“Ви знаєте як парки і сквери були роздані в довгострокову оренду. Непросто вирішувати ці питання зараз”.

“Дерибан 2000-х” Андрій Райкович пов’язав із нині актуальною темою отримання земельних ділянок АТОвцями, які впродовж тривалого часу не мають можливості реалізувати своє законне право. Міський голова закликав управління земельних відносин сумлінно ставитися до своїх обов’язків, адже “землі мають тенденцію закінчуватися”.

Прокоментував Андрій Райкович і ситуацію навколо Центрального скверу, який перебуває в оренді приватної фірми, що належить колишньому місцевому депутату. Міський голова розповів, що як таких важелів впливу на нього немає, хоча й намагається вести діалог належного рівня благоустрою на вказаній території. Отже, “переговорний процес складний, але він постійно проводиться”.

Не змінилася позиція Андрія Райковича і відносно перекваліфікування приміщень колишніх кінотеатрів під супермаркети (“Ятрань” – “Маркетопт”, “Зоряний” – “Маркетопт”):

“Ці приміщення віддавалися в оренду не для того, щоб там були об’єкти торгівлі, а осередки культури. Якщо це театр – має бути театр, якщо кіно – то кіно, якщо сквер – то сквер відповідно”.

На запитання щодо встановлення меж Лісопаркової зони міський голова чи то несвідомо, чи навпаки, не відповів. Принаймні, з першого разу. Журналістка нагадала про питання, проте міський голова “перенаправив” його своєму заступнику Олександру Мосіну. За словами останнього, проект вже розроблений КП “Благоустрій” і у ньому нанесені границі лісопаркової зони.

“В тому числі й ділянки, які перебувають у приватній власності. Наразі все це знаходиться на погодженні й на обговоренні в міській раді”, – розповів заступник.

АНОНСИ

Андрій Райкович повідомив, що розглядається можливість ремонту мосту на Балашівці. У перелік першочергових завдань міський голова ставить реконструкцію площі Героїв Майдану, адже “це обличчя міста”. Дороги, які планують відремонтувати в наступному році, не конкретизував. Натомість запевнив, що місто закупить ще п’ять нових автобусів.

НАБЕРЕЖНА

За словами Райковича, ціна капітального ремонту Набережної сягає понад 200 мільйонів гривень. Відразу варто зауважити, що бюджет розвитку міста на весь рік складає 330 мільйонів. Міський голова зазначив, що про “Набережну ніхто не забуває” і питанням вже займається знаний архітектор. Проте на місці наявні надскладні інженерні комунікації. До того ж, на території Набережної є земельні ділянки, котрі перебувають у приватній власності. Міський голова зауважив, що проект, імовірно, буде реалізовуватися в декілька етапів. Коли, що і як Андрій Райкович не уточнив, додавши лише, що місто звернеться до держави за додатковим фінансуванням.

КАДРОВІ ПИТАННЯ

Міський голова заявив, що справу проти колишнього очільника управління містобудування й архітектури Вадима Мездріна сфабрикували правоохоронці, внаслідок чого той був вимушений піти з посади. За словами Райковича, місто втратило гарного архітектора. І в той же час провів паралель зі звільненим заступником міського голови, який нині поновлюється на посаді й отримає компенсацію від міськради.

ХРАМ НА ВАЛАХ

Відповів Андрій Райкович і на запитання відносно ймовірного будівництва кафедрального собору на Фортечних валах. Від себе додамо, що вказану земельну ділянку в оренду отримав місцевий підприємець із Кропивницького, а згодом передав її в суборенду УПЦ КП для спорудження там православної церкви, але виникли певні труднощі.

Андрій Райкович сьогодні повідомив наступне:

“Це питання лежить у площині Мінкульту. Зараз археологи дійшли там до культурного пласту. Висновки нададуть вже потім”.

Щодо теми будівництва кафедрального собору на Фортечних валах, ми проінформуємо згодом у розгорнутій формі.

MIXADV