WT: Social — соціальна мережа що позиціонує себе, як «вбивця Facebook»

П’ять запитань про коронавірус

16/07/2020 admin 0

Наприкінці грудня минулого року з’явилися перші повідомлення, що у Вухані, найбільшому місті провінції Хубей з населенням 11 мільйонів, поширюється якась нетипова пневмонія. Як швидко з’ясували китайські […]

ютос – тисни – підтримай!
Кількість реклами і постів від зірок або «лідерів думок» (інфлюенсеров) в соціальних мережах давно стало серйозною проблемою.

Загальна комерціалізація популярних майданчиків втомила багатьох користувачів і творець Wikipedia запропонував свою альтернативу — WT: Social. Новий портал буде пропонувати контент до перегляду строго по мірі його публікації, а реклами або проплачених постів в ньому не з’явиться.

Обличча Джиммі Вейлза знайоме багатьом, адже саме його фотографія довгий час була над кожною сторінкою «Вільної енциклопедії» і просила пожертвувань.

Всі сучасні соціальні мережі заробляють на рекламі — Instagram і Facebook продають не тільки рекламні блоки, а й просувають пости користувачів за гроші. Всі записи в «стрічці» ранжуються, в першу чергу, не по часу публікації, а по якісь «вазі». Вона обчислюється на підставі прихованих від користувачів алгоритмів і не завжди очевидна. Найчастіше передбачається, що на значимість фотографії або записи для соціальної мережі впливають два ключові чинники: оплата послуг привілейованим користувачем і відгук публіки на пост. Більшість людей не можуть дозволити собі ні просувати контент за гроші ні звернутися до великої аудиторії, щоб та «накрутила» взаємодії («лайкі», коментарі і «репости»).

Через загальну закритість інформації про алгоритми просування контенту, у користувачів може складатися відчуття, що адміністрація сайту маніпулює їхньою думкою. Найчастіше, воно навіть обгрунтовано — варто згадати скандал з Facebook і Cambridge Analytica, за підсумком якого найбільша соцмережа заплатила рекордний штраф в розмірі 5 мільярдів доларів. Тоді ресурс викрили в наданні особистих даних сторонній фірмі, яка здійснювала не найбільшу коректну політичну рекламну кампанію.

Натисни – підтримай Сурму!