Кучеренко про законопроєкт Геруса: Готують ручне управління мільярдними потоками

Репресії проти кримських татар є гібридною депортацією з боку російської влади

19/05/2021 admin 0

Кримські татари зазнають постійних репресій з боку російської влади, яка тим самим намагається змусити їх мовчати або покинути півострів. Таку думку висловив російський адвокат Микола […]

Ухвалення зареєстрованого в Раді 15 жовтня законопроєкту нардепа Андрія Геруса про внесення змін до закону України “Про ринок електричної енергії” означатиме відмову України від євроінтеграції та енергетичну капітуляцію перед Росією, вважає народний депутат від “Батьківщини” Олексій Кучеренко.
Олексій Кучеренко: Головний "енергоринковик" країни, схоже, уже згортає "ринок"

Олексій Кучеренко: Головний “енергоринковик” країни, схоже, уже згортає “ринок”
Фото: Alexey Kucherenko / Facebook

Зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт №2236-2 голови комітету з питань енергетики і житлово-комунальних послуг Андрія Геруса призведе до згортання ринку електроенергії й переходу до жорсткого ручного управління, заявив 16 жовтня у своєму Facebook перший заступник голови комітету, член фракції “Батьківщина” Олексій Кучеренко.

Політик переконаний, що в разі ухвалення законопроєкту ці процеси призведуть до відмови від євроінтеграції та енергетичної капітуляції України перед Росією.

“Головний “енергоринковик” країни, схоже, уже згортає “ринок”. І готується в ручному режимі через кишенькову НКРЕКП кермувати мільярдними фінансовими потоками?! Як я вже писав, своєю турбореактивною правкою в закон про ринок електроенергії її ініціатор не просто відкрив імпорт  електроенергії з Росії, але й банально ввів в оману президента Зеленського, не пояснивши Володимирові, що в Україні повно своїх генерувальних потужностей, а Білорусь – у цьому випадку це Росія, – заявив Кучеренко. – Якщо стисло, фактично це цілковита зупинка енергоринку, перехід до жорсткого ручного управління, енергокапітуляція перед РФ і відмова від єврозобов’язань: знищують ринкові механізми ринку електроенергії, галузь знову заганяють у стійло ручного регулювання; ретроспективно ліквідують гарантії на цілковите викуповування електроенергії для “зеленої” генерації; створюють преференції для імпорту електроенергії  з Білорусі”.

Кучеренко вважає, що законопроєкт Геруса – це здавання національних інтересів.

“Ми добре знаємо, що таке “імпорт із Білорусі”. Що таке “білоруський антрацит”, що таке “білоруські устриці”. Білорусь, за всієї поваги, давно перетворилася на хаб із легалізації заборонених експортно-імпортних операцій із Російською Федерацією. А наступного року запрацює БілАЕС, побудована за рахунок 10-мільярдного кредиту від РФ. І ось українській енергетиці пропонують із головою пірнути у цю корупційну клоаку”, – написав нардеп.

Імпорт із РФ після чотирирічної перерви став можливим унаслідок внесення правки в ухвалений 18 вересня закон України “Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії”. Ініціатором правки був голова комітету Ради з енергетики Андрій Герус. Член комітету Олексій Кучеренко стверджував, що правку Геруса внесено з порушенням регламенту роботи Ради.

“Українські новини” 2 жовтня повідомили, що перше постачання електроенергії з Росії в режимі імпорту було відображено на сайті НЕК “Укренерго” 1 жовтня. За інформацією джерела агентства на ринку, імпортером стала пов’язана з бізнесменом Ігорем Коломойським компанія “Юнайтед Енерджі”.

{%$phrase->html(‘general/meta/oncopy’)%} https://gordonua.com/ukr/news/money/-kucherenko-o-zakonoproekti-gerusa-gotujetsja-ruchne-upravlinnja-miljardnimi-potokami-1351812.html

MIXADV

цікаве