«Барви степу»

П’ять запитань про коронавірус

16/07/2020 admin 0

Наприкінці грудня минулого року з’явилися перші повідомлення, що у Вухані, найбільшому місті провінції Хубей з населенням 11 мільйонів, поширюється якась нетипова пневмонія. Як швидко з’ясували китайські […]

ютос – тисни – підтримай!
 

10 жовтня 2019 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки художніх творів до Дня художника та до 30-річчя створення Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України «Барви степу».

DSC_5669.JPG

Проведення даної виставки, що презентує усе розмаїття стилів, напрямків, технік творчої палітри митців нашого краю, вже стало традиційним. Цього року Кіровоградська обласна організація Національної спілки художників України відзначає 30-річчя її створення. До цієї дати митці нашого краю представили свій творчий звіт – велику виставку в залах Київського будинку художника у серпні 2019 року. Сьогодні переглянути її можна в стінах обласного художнього музею, хоча і в дещо скороченому варіанті.

В експозиції представлені роботи художників – членів Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України. Твори голови Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України Андрія Хвороста представляють видатні постаті в історії нашого міста.

DSC_5472.JPG

Представлені тут полотна відомих майстрів портрету, пейзажу та натюрморту – заслуженого художника України Фелікса Полонського, заслуженого художника України Анатолія Янєва, Юрія Вінтенка, Валерія Давидова, Віктора Перепічая, Любові Кир’янової, Олександра та Людмили Демиденків, що репрезентують реалістичний напрямок в образотворчому мистецтві Кіровоградщини.

DSC_5436.JPG

У реалістичній манері створені яскраві, експресивні, насичені кольором пейзажі та натюрморти братів Сергія (заслужений художник України) та Анатолія Шаповалових. Реалістичне мистецтво представлене також роботами спілчан молодшого покоління, зокрема, Дмитра Тарасенка, Анатолія Кімнатного, Анастасії Плітіної.

Декоративний підхід у живописі продемонстрували в своїх творах Ігор Смичок, Володимир Товкайло, Василь Коваль, Ольга Коломієць, Марія Ачкасова.

 

Оригінальною інтерпретацією традиційних сюжетів вDSC_5461.JPGирізняються твори митців, що віддають перевагу пошукам нових шляхів в образотворчому мистецтві. Це картини народного художника України Михайла Надєждіна та заслуженого художника України Андрія Надєждіна.

Анатолій Пунгін представив дизайнерський проект оформлення інтер’єру. Графічне мистецтво представлене на виставці творами Ольги Пунгіної та Володимира Кир’янова (1951-2017). Кераміка репрезентована творами Лариси Кулі ніч, скульптура роботою Віктора Френчка (1949-2019).

Представлені в експозиції і твори авторів, які не є членами Кіровоградської спілки художників. Це роботи Володимира Остроухова, Ольги Краснопольської, Галини Ярової-Вінтенко, Олега Рудого. Їх творчий діапазон також дуже широкий – від традиційного реалістичного живопису до абстракції.

DSC_5915.JPG

Сподіваємось, усі, хто завітає на виставку до Дня художника в обласний художній музей, знайде в представлених творах багато цікавого на будь-який смак.

 

Анатолій Кімнатний – завідуючий відділом Кіровоградського обласного художнього музею –

картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»

Натисни – підтримай Сурму!