Угорщина не відмовиться від російської нафти та газу. РФ – наш гарант безпеки, – Орбан

Військові Ізраїлю повідомили про ракетну атаку з боку Ірану

08/06/2026 AA 0

Іран запустив ракети по Ізраїлю вперше після квітневого перемир’я. Про це пише Associated Press, цитує Цензор.НЕТ. Більше новин у Telegram-каналі Цензор.НЕТ Загострення після удару по Бейруту Ізраїльська сторона […]

Орбан пояснив, чому Угорщина не відмовиться від нафти з РФ

Премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Угорщина не відмовиться від російських енергоресурсів, оскільки Росія гарантує безпеку їхньої країни.

Про це угорський міністр сказав у подкасті Harcosok órája, інформує Цензор.НЕТ.

Орбан каже, що газ і нафта надходять в Угорщину з Росії, але якщо це припиниться, Будапешту доведеться шукати енергоносії в іншому місці.

“Будь-яке інше джерело постачання менш надійне, ніж зафіксоване довгостроковими контрактами російське. Таким чином, Росія гарантує безпеку Угорщини”, – заявив прем’єр Угорщини.

Читайте також на “Цензор.НЕТ”: Орбан про заліт угорських дронів: Це не має значення. Україна не є суверенною

Орбан також згадав і про економічний аспект.

За його словами, російські енергоносії дешевші за альтернативні варіанти, а відмова він них автоматично призведе до необхідності підвищувати ціни для угорського населення.

“Чому угорські родини повинні платити більше за енергію? Це питання не лише економіки, а й соціальної справедливості”, – каже міністр.

Читайте також: Орбан відмовився припинити імпорт нафти і газу з Росії після розмови з Трампом

Він наголосив, що Угорщина є суверенною державою й ухвалює власні рішення, попри зовнішній тиск.

Прем’єр Угорщини сказав, що енергетичні питання тісно пов’язані з безпекою країни.

Орбан додав, що будь-які зміни у постачанні енергоносіїв впливають не тільки на економіку країни, а й на її обороноспроможність. 

Джерело: https://censor.net/ua/n3576882

MIXADV

цікаве