Стиль життя. Як Медведчук став політиком №1 в українському інтернеті

фото:

Віктор Медведчук колись був впливовим українським чиновником, очолював Адміністрацію президента Кучми, а зараз – просто чоловік популярної телеведучої. Бажання вийти з тіні своєї красивої дружини спонукає Віктора Медведчука до сміливих кроків.

Після 7 років мовчання (з 2005 по 2012 рік) він вирішив повернутися в політику.

Але який сучасний політик без інтернетів і таких популярних в Обамівський часи «соціальних мереж»? І  Віктор Медведчук в березні 2012 року сміливо завів собі аккаунт в Facebook, Twitter і Livejournal (в народі – ЖЖ).

Вставити ВІДЕО: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sP3tr0BaSuc

Починав свій шлях у соцмережах Віктор Володимирович, як і всі інші трудівники цієї нелегкої справи – безперервно додаючи друзів:

Навіть таких екзотичних:

Потім він почав рекламуватися в Facebook:

Ще кілька місяців тому акаунти Медведчука в соціальних мережах нічим не виділялися на тлі десятків інших пересічних політиків інтернет-новачків.

Але в один прекрасний день несподівано для всіх Медведчук став сенсацією і мегазіркою українського інтернету. Ви нічого не чули про нього? Значить у вас інтернет не правильний. Міняйте провайдера, друзів, і, напевно, країну.

Зараз Віктор Володимирович найпопулярніший українець в соціальній мережі Facebook і другий за популярністю в Twitter (після Тимошенко).

У Facebook у нього 80 тис. Читачів:

У Твіттері майже 100 тис:

Додаються нові фоловерів «пачками». Цілий день кількість фоловерів може бути незмінним, а потім за  1-2 години зростає відразу на кілька тисяч. Ви не дивуйтеся такій динаміці – любов, вона має свої несподівані піки.

Крім піків любові трапляються іноді і невдячні користувачі, які з подивом для себе з’ясували, що вони стали фоловерів Медведчука, і не приховують своїх емоцій:

Але все це дрібниці і нападки заздрісників.

Непогані справі у Віктора Володимировича і в ЖЖ. Там він, не дивлячись на те, що популярність блог-платформи знижується, зміг за кілька місяців стати зіркою першої величини. У нього вже 5 тис. Друзів.

Причому інтерес людей до цього політика з України настільки високий, що багато людей навіть в Росії заводять собі аккаунт виключно для того, щоб читати записи Медведчука в ЖЖ. У них аккаунт, створений не для того, щоб писати, а щоб тільки читати. У них по 2 друга: один – це сам акаунт (людина зафрендити сама себе), другий – Медведчук – єдина людина, якого вони читають:

З 20 переглянутих випадковим чином акаунтів, які є друзями Медведчука, більшість мають саме такі акаунти. Ось наприклад:

Але все це, напевно, лише черговий раз підтверджує, наскільки непересічна особистість Віктор Медведчук .

Друзі Медведчука у Твіттері Facebook малословни. Майже нічого не пишуть. Наприклад, кожен запис Юлії Тимошенко в Твіттері (коли вона активно писала) отримував десятки, а іноді сотні реакцій – коментарів, ретвітів. У Медведчука – на 10 його повідомлень – 2-3 реакції.

Схожа ситуація і в Facebook. Наприклад, більшість повідомлень Віталія Кличка в Facebook, у якого втричі менше читачів, ніж у Медведчука, отримують 300-400 лайків. А публікації Віктора Володимировича отримують лайків в рази менше – як у користувача з  2-3 тисячами друзів і сотнею-двома передплатників.

А 5 тисяч друзів Медведчука в ЖЖ залишають йому 3-4 коментаря. Тобто приблизно 1 на півтори тисячі.

Звичайно, причина може критися в тому, що фанати Віктора Володимировича не люблять писати.

Радує також те, що в Facebook Медведчука люблять не тільки в Україні, але і в Росії, Казахстані, Білорусі та інших країнах колишнього СРСР. Взагалі складається враження, що люблять його переважно неукраїнські учасники:

А ще Медведчука читає багато друзів, у яких немає навіть аватарки. У переліку його друзів іноді їх буває 5-6 поспіль:

Як і у випадку з ЖЖ – безліч друзів Медведчука завели собі акаунт виключно з однією метою – читати Медведчука і невідомого нікому українського користувача Артема Суворова з півмільйоном читачів.

З 20 випадковим чином перевірених читачів Медведчука, більше половини були читачами тільки його і Суворова:

У профайлі Артема Суворова вказано, що він займається накруткою будь-яких видів голосувань, опитувань, рейтингів, лайків та т.д. Є в профайлі також посилання на сайт, з чіткими розцінками на те, як отримати 50 або 100 тис. Фоловерів (ботів) в Твіттері, Фейсбуці та інших соціальних мережах. Посилання давати не буду – всі бажаючі і так знайдуть.

В тему: Медведчук не зміг переконливо відповісти звідки і навіщо він витрачає мільйони на свою рекламу

Звичайно, все це збіги, і я навіть уявити не можу, що Віктор Володимирович займається накрутками. Думаю, все простіше – є тисячі людей, яким просто цікаво читати саме Артема Суворова і Віктора Медведчука. Що ж тут дивного?

Бентежить у всій цій історії інше – чому досі на офіційний акаунт Медведчука на YouTube підписалися лише 164 людини?

А в ВКонтакте – всього 800 друзів:

Напевно, розгадка криється в особливостях прихильників Віктора Медведчука: вони переважно живуть не в Україні, мають мало друзів, почали користуватися Фейсбук та ЖЖ тільки з метою почитати Медведчука, мало користуються ВКонтакте і Ютюбі, але зате затяті користувачі Твіттера, і найголовніше – вони взагалі не люблять писати.

У кожного політика своя особлива аудиторія. І ця – нічим не гірша за іншу.

PS Неперевершені успіхи Медведчука провокують витончений тролінг з боку деяких його політичних конкурентів:

Після виходу статті, з  аккаунта Медведчука на Facebook  прибрали з публічного доступу інформацію про кількість передплатників.

Максим Саваневський, засновник Watcher.com.ua, керуючий партнер PlusOne DA; опубліковано в  блозі на УП

Переклад: «Аргумент»

MIXADV

цікаве