“Літаки Медведчука” незадовго до накладення санкцій перегнали в Швейцарію – Bihus.Info

Завтра в Україні почнуться військові навчання Rapid Trident за участі 15 країн-партнерів

19/09/2021 admin 0

Українсько-американські командно-штабні навчання із залученням військ Rapid Trident – 2021 розпочнуться у понеділок, 20 вересня. Про це йдеться в повідомленні Служби зв’язків з громадськістю Командування […]

Три з п’яти чартерних літаків, на офшорних власників яких Рада нацбезпеки і оборони наклала санкції, незадовго до засідання РНБО перегнали в Швейцарію. Про це повідомляє Bihus.Info.

За даними журналістів, в містечку Сент-Галлен, куди перегнали літаки, прописаний бенефіціарний власник нафтопродуктопроводу з РФ Прикарпатхахідтранс, якого пов’язують з оточенням Віктора Медведчука.

 

У рішенні РНБО йдеться про накладення санкцій на п’ять офшорних компаній, які володіють приватними літаками. Дві з них безпосередньо пов’язані з Медведчуком і Тарасом Козаком, адже народні депутати в різний період користувалися бортами, записаними на ці фірми, відзначає Bihus.Info.

Третя компанія, як з’ясувала LIGA.net, записана на дружину Ігоря Кушніра – президента будівельного холдингу “Київміськбуд”. Кушнір в коментарі LIGA.net заявив, що санкції швидше були накладені помилково.

Четверта компанія пов’язана з екснардепом і бізнесменом Віталієм Хомутинніком. Останній підтвердив LIGA.net, що компанія належить йому, і заявив про помилковість накладення санкцій.

П’ята компанія зі списку санкцій WHPA AVIA LTD, за даними розслідування, зареєстрована на Віргінських островах.

“Додаткової інформації про цю фірму журналістам знайти не вдалося, але можна припустити, що ця структура пов’язана з компанією з дуже схожою назвою – WHPA LIMITED, яка пов’язана з російським бізнесменом Сергієм Сударіковим. ЗМІ називають його наближеним до голови “Роснафти” і давнього друга президента РФ Володимира Путіна Ігоря Сєчина”, – йдеться в розслідуванні.

Група компаній “Регіон”, яку контролює Сударіков, за інформацією “Схем”, також може бути пов’язана і з оточенням самого Віктора Медведчука.

Літаки усіх трьох вищеназваних офшорок, незважаючи на заяви Кушніра і Хомутинніка про помилковість і незв’язаність, в період з 10 по 21 лютого вилетіли в аеропорт поблизу містечка Сент-Галлен в Швейцарії, де, за інформацією журналістів, залишаються до сих пір.

“Саме в Сент-Галлені юридично прописана фірма “Інтернешнл Трейдинг Партнерс”– співвласник українського “Прикарпатзахідтранс”, яка по суті і стала причиною накладення санкцій за володіння частиною нафтопродуктопроводу “Самара-Західний напрямок”, призначеного для перекачування дизеля з Росії та Білорусі в Україну і Європи”, – відзначають журналісти.

Саме з цією швейцарською компанією і з її власником – Анатолієм Шефером – і пов’язують Віктора Медведчука і його оточення, яке нібито і заробляло на володінні нафтопроводом. У ОПЗЖ раніше вже спростовували інформацію про причетність Медведчука до “труби”.

Після накладення санкцій цю частину “труби Медведчука” повинні передати в управління Нацагенству з розшуку та управління активами.

Доповнено о 13:00. Хомутиннік заявив, що його візит до Швейцарії в цей час пов’язаний виключно з сімейними обставинами. “І в даний час мого перебування в Швейцарії літак був відправлений на планове техобслуговування. В місті Санкт-Галлен в Швейцарії знаходиться європейський технічний хаб з обслуговування літаків Gulfstream. Я перебуваю в списку санкцій РФ, а літак, яким володіє компанія SANDGATE COMMERCE LTD, з моменту його виробництва не перетинав кордон РФ”, – сказав він.

  • 19 лютого 2021 року РНБО ввела санкції проти низки компаній з фізичних осіб. Серед них Віктор Медведчук і Оксана Марченко. У РНБО також заявляли, що санкції ввели проти п’яти літаків і компаній-власників, на яких всупереч нормативно-правовим актам України виконувалися перельоти за маршрутом Київ – Москва.

MIXADV

цікаве