Марсохід Perseverance надіслав перші кольорові фото з Марса

Доба на Донбасі: бойовики чотири рази порушили “тишу” за добу, поранили військового

04/03/2021 admin 0

На Донбасі за минулу добу збройні формування Російської Федерації чотири рази порушували режим припинення вогню. В результаті обстрілу один український військовий був поранений. Про це повідомили в […]

Апарат Perseverance
Апарат Perseverance / Ілюстративне фото NASA

Науковий апарат NASA розміром з автомобіль, який висадився на Марсі 18 лютого, надіслав перші кольорові фото Червоної планети у зоні висадки. Одне з фото доволі незвичного ракурсу демонструє весь апарат згори.

Джерело:

NASA

Це фото зроблене у великій роздільній здатності прямо під час посадки марсохода. На фото чітко видно троси, за допомогою яких ровер був спущений на поверхню планети спеціальною платформою під назвою “Небесний кран”.

  • Фото марсохода Perseverance

Марсохід
Марсохід Perseverance з висоти платформи “Небесний кран” у момент посадки / Фото NASA

  • Фото поверхні Марса

Друге фото високої роздільної здатності – це перше кольорове зображення, зроблене вже самим марсоходом, а саме однією з його нижніх камер попередження зіткнень (Hazcam) відразу після посадки.

Марсохід
Перше кольорове фото зроблене марсоходом Perseverance / Фото NASA

  • Фото колеса

Третє кольорове фото теж скоріше технічне – воно зроблено за допомогою іншої камери Hazcam, яка демонструє одне з шести коліс марсохода на передньому плані і саму поверхню планети – на задньому.

Марсохід
Фото колеса Perseverance та поверхні поряд з ровером / Фото NASA

  • Фото з орбіти Марса

NASA також опублікувала ще одне зображення у високій роздільній здатності, зняте з орбіти камерою HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment), яка знаходиться на борту апарату MRO (Mars Reconnaissance Orbiter – марсіанський розвідувальний супутник). На знімку можна розглянути “Небесний кран” в атмосфері Марса, у якому знаходиться Perseverance, і парашут над ним.

Зліва можна побачити, як древня дельта річки, яку буде досліджувати ровер, входить в кратер Єзеро. У цей момент камера HiRISE перебувала приблизно на відстані в 700 км від марсохода і рухалася зі швидкістю близько 3 км/с. Така відстань і висока швидкість двох космічних апаратів були складними умовами, які вимагають високої точності руху камери, щоб зробити цей знімок.

Perseverance спускається на Марс
Perseverance спускається на Марс / Фото NASA

Відео з марсохода Perseverance – фейк у мережі

Мережею шириться фейк – відео начебто зняте апаратом Perseverance на Марсі. Насправді ж відео, яке поширюють у соціальних мережах та у деяких ЗМІ є змонтованим набором панорамних фото з апарата Curiosity. Сам же Perseverance жодних відео на Землю наразі не відправляв.

До речі, апарати Curiosity та Perseverance є такими собі братами близнюками, адже обидва вони побудовані на одній платформі і навіть мають схожий набір інструментів, однак Perseverance є суттєво вдосконаленим у порівнянні з молодшим братом.

Кадри з Curiosity, які видають за ролик знятий Perseverance: дивіться відео

Зазначимо, що апарат Perseverance справді знімав на відео процес посадки на Червону планету і навіть записував звук, але ці кадри ми побачимо значно пізніше. Наразі фахівці NASA займаються перевіркою справності усіх наукових інструментів, щоб ровер Perseverance міг розпочати місію на Марсі – з пошуку біосигнатур життя. Про те як відбувалася висадка Perseverance на Марс та які завдання виконуватиме апарат читайте у нашому матеріалі, де ми детально розповіли про це.

MIXADV

цікаве