СУРМА

Захоплення собору ПЦУ в окупованому Криму

ОПУ пропонує дипломату Лубківському стати речником делегації ТКГ

01/10/2020 admin 0

Офіс президента та керівник української делегації в ТКГ Леонід Кравчук пропонують посаду у контактній групі Маркіяну Лубківському Про це повідомляє Бабель. Журналісти заявляють, що за їхніми […]

Заява МКІП щодо захоплення собору ПЦУ в окупованому Криму

Міністерство культури та інформаційної політики України категорично засуджує дії держави-окупанта Російської Федерації, спрямовані на витіснення Української Церкви з тимчасово окупованого Криму.

4 серпня 2020 року Верховний Суд РФ відмовився переглядати рішення окупаційних судів на території Криму про виселення громади Православної церкви України з Кафедрального собору Святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги в Сімферополі.

Таке рішення фактично означає повну ліквідацію місцевої  української православної громади, що межує з геноцидом.

МКІП спільно з Міністерством закордонних справ, Представництвом Президента в АР Крим та Прокуратурою АР Крим буде вживати всіх можливих заходів для захисту українських громадян на території окупованого півострова.

Нагадаємо, що приміщення, в якому розташований Кафедральний собор святих рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги ще 16 травня 2001 року постановою Верховної Ради АР Крим було передано Кримському Єпархіальному управлінню УПЦ КП в безоплатне користування до 2050 року.

У червні цього року Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики схвалив проєкт постанови про передачу собору в держвласність України.

МКІП розраховує, що народні депутати підтримають проєкт вже на найближчому пленарному засіданні ВР.

MIXADV

цікаве