Кропивницький: Хто насмілився зірвати червоно-чорний стяг?

Окупація Криму: Зеленський у виступі в ООН сказав про те, чого не згадав Путін

26/09/2020 admin 0

Життя в минулому та надія на майбутнє У своєму виступі на сесії ювілейної Генеральної асамблеї ООН російський президент Володимир Путін говорив про минуле ‒ воно, здається, замінює […]

Кропивницький: Хто насмілився зірвати червоно-чорний стяг?Сьогодні, 28 липня, у Кропивницькому стався безпрецедентний випадок – у центрі міста на площі Героїв Майдану невідомі особи вночі зірвали зі флагштоку червоно-чорний прапор.

Активісти та волонтери швидко відреагували на цей акт вандалізму і написали заяву до поліції.

В цей же час військові, серед яких були голова ГО “Бойове братерство” Олег Кокуленко та заступник голови Кропивницької у ВГО “Спілка офіцерів України” Сергій Кваша разом з побратимами встановили новий червоно-чорний стяг замість втраченого.

 

І сталося це саме напредодні акції, яку проводив Рух опору капітуляції разом з місцевими ветеранами АТО, волонтерами, представниками ВО “Свобода” та патріотами.

Під час акції активісти висловили свою обуреність діями чинної влади, яка новими Мінськими угодами просто обеззброїла українську армію. Учасники акції попрямували до обласного управління СБУ з заявою про державну зраду чинної влади.

Ініціативна група у обличчі місцевого історика і громадського активіста Юрія Митрофаненка та депутатки Фортечної районної ради від ВО “Свобода” Олени Скочко написали заяву до СБУ, у якій йшлося про те, що у місті сталася наруга над червоно-чорним прапором, який символізує собою національно-визвольну боротьбу України. Такий акт вандалізму вчинили особи, які можуть становити небезпеку для державних інтересів України та її громадян.

Як стало відомо журналістам сайту “Утренний город” з власних джерел, з відеозаписів камер спостереження, які розташовані на площі Героїв Майдану, видно, як троє молодиків приблизно о пів на другу ночі залізли на постамент і один з них зірвав стяг. Потім вандали побігли у напрямку магазину “Барва”.

Зараз поліція встановлює осіб, що вчинили акт вандалізму, а також власників самого прапора. Червоно-чорний стяг встановили кропивницькі ветерани АТО у серпні 2016 року, тому він не перебуває на балансі Кіровоградської облради.

На думку депутатки-націоналістки, СБУ має розглядати цю справу на предмет виявлення у місті можливих сепаратистів або осіб, які хочуть дестабілізувати ситуацію в країні.

Як говорить кропивницький історик Юрій Митрофаненко, прапор зривають саме тоді, коли хочуть збезчестити і осоромити свого супротивника. Тож ми не можемо подарувати цього своїм ворогам, а спецслужби мають притягнути до відповідальності злочинців.

Депутат міської ради від ВО “Свобода” Сергій Капітонов обурений тим фактом, що протягом пів дня апарат ОДА і обласна рада не помічали факту зникнення червоно-чорного прапору і не подали заяви до поліції.

– Вороги у нас за спиною. Українські військові захищають державні кордони і їм необхідна підтримка влади, суспільства та сім”ї. А в цей час представники держави зраджують і перетворють захисників на мішені для ворога, відбираючи у них можливість захищати державу і своє особисте життя. Я вважаю, що настане той час, коли чинна влада понесе покарання за здачу національних інтересів України. – зазначив націоналіст.

 

Довідково
Червоно-чорний прапор на площі Героїв Майдану підняли 20 серпня 2016 року на честь другої річниці створення окремої роти 17 мотопіхотного батальйону.
У Крoпивницькoму oфіційнo затвердили викoристання червоно-чорного прапора, врахoвуючи те, що він oб’єднує пoкoління бoрців за Україну – вoїнів УПА і членів OУН та герoїв Ревoлюції Гіднoсті і нoвітньoї рoсійськo-українськoї війни.
27 листопада 2018 рокупід час засідання сесії міської ради розглядався проект рішення депутата від ВО “Свобода” Геннадія Маламена Про використання червоно-чорного прапору на території міста Кропивницького. Проектом рішення передбачається підіймати червоно-чорний прапор біля будівель комунальних підприємств, установ та закладів, що розташовані на території міста Кропивницького, у певні дати, пов’язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті Героїв.
https://www.ugorod.kr.ua/news/2020-07-28-78111.html

MIXADV

цікаве