СБУ звітує про викриту тіньову схему в податковій службі: прийшли й до голови

Семен Єсилевський: «В Україні є цілі галузі, де продукується псевдонаукова маячня, плагіат і фальсифікація даних»

27/01/2020 admin 0

Вся «типу наукова» інформація з «жовтих» ЗМІ та сайтів-смітників має вважатися фейком, поки не доведено її правдивість, а якщо першоджерело наукової інформації не є англомовним, […]

 

Служба безпеки України заявляє, що викрила та припинила діяльність новопризначених посадовців Державної податкової служби, які сприяли комерсантам у виведенні в тіньовий сектор економіки понад 500 мільйонів гривень щомісяця.

Слідчі дії тривають і в очільника ДПС Сергія Верланова. 

Як повідомляє “Новинарня“, про це в середу, 15 січня, інформує пресцентр української спецслужби.

За інформацією, якою володіє СБУ, відомо, що чиновники здійснювали несанкціоновані дії зі службовою інформацією.

“Таким чином зловмисники давали можливість низці “конвертаційно-транзитних” груп оминати систему автоматизованого моніторингу оцінки ступенів ризику і, як наслідок, ухилятись від сплати податків у особливо великих розмірах”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для реалізації оборудки посадовці департаменту обслуговування платників та інформаційних технологій, департаменту моніторингу ризикових операцій і доходів ДПС України спільно зі службовцями ДПС у Київській, Львівській, Миколаївській, Волинській та Донецькій областях і місті Києві вступили у змову з власниками ІТ-підприємства.

“Ця компанія здійснює розробку відповідного програмного забезпечення для ДПС та знає алгоритми роботи електронних інформаційних ресурсів ДФС України. Як розробники систем захисту цих ресурсів комерсанти створили можливість для забезпечення незаконного формування податкового кредиту з ПДВ суб’єктам реального сектору економіки. Для цього використовувались понад 300 підконтрольних організаторам фіктивно створених фірм, які через проведення безтоварних операцій та підміни номенклатури товарів/послуг штучно формували податковий кредит замовникам”, – розповідають деталі оборудки речники СБ.

За даними джерел журналістів “Української правди”, в голови Державної податкової служби Сергія Верланова також відбуваються слідчі дії.

Речниця Верланова Олена Дьоміна коментує, що в очільника ДПС проходять “планові слідчі дії у повному співробітництві з керівництвом СБУ”. Вона наголосила, що ніяких обшуків у керівництва податкової не відбувається.

За фактом зареєстровано кримінальне провадження за ст. 364 Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії.