Справа Марусі Звіробій безперспективна без свідчень президента, — адвокат

Наразі Маруся Звіробій не має ані статусу підозрюваної, ані статусу свідка. А загалом кримінальна справа через висловлювання волонтерки Марусі Звіробій без свідчень президента Володимира Зеленського безперспективна.

Про це повідомив в ефірі Громадського радіо адвокат Марусі Звіробій Андрій Писаренко.

На питання журналістів, якою була мета сьогоднішнього обшуку, адвокат зазначив, що «в цьому хтось замотивований». Проте, на його думку, справа є безперспективною.

«На підставі тих ухвал, за якими були обшуки, зокрема, за статтями «Заклики до повалення конституційного ладу» та «Погрози державному діячеві» справа не має перспектив. Тому що погрози за даними статтями мають бути конкретними і реальними. Тобто, реальними до втілення. Навіть більше, сама потерпіла особа, в конкретному випадку — це президент України — повинен сприймати ці погрози як реальні на психоемоційному рівні та дати показання в якості потерпілого. Тобто — він має визнати себе потерпілим та дати показання. Після цього ця справа формально мала б хоч якусь перспективу. Наразі немає жодних», — сказав адвокат

Також, за його словами, для того, щоб справа мала хоч якийсь формальний хід, мають бути проведені лінгвістичні експертизи висловлювань.

«Проте з точки зору здорового глузду в тих висловлюваннях не було жодної погрози або застережень», — підсумував Андрій Писаренко.

Крім того, він зауважив, що Звіробій наразі немає ніякого процесуального статусу.

«Вона не має процесуального статусу підозрюваної, бо їй не була оголошена підозра, не вручене письмове повідомлення про підозру. Крім того, вона навіть не має процесуального статусу свідка, хоча могла його мати, тому що після закінчення обшуків вона отримала повістки про виклик. Натомість слідчі ДБР навіть формальні вимоги до змісту даних повідомлень не дотримали — бо не вказали процесуальний статус особи, яку викликають. Це все дає підстави для того, щоб на дану процесуальну дію не з’являтися — тому що незрозуміло, яка процесуальна дія, і в якому статусі вона буде проходити», — відзначив Андрій Писаренко.

Нагадаємо, волонтерка, військова інструкторка Маруся Звіробій опублікувала зранку 28 листопада відео, на якому до неї додому прийшли з обшуками силовики.

Раніше генпрокурор Руслан Рябошапка підтвердив, що правоохоронці порушили кримінальну справу через висловлювання депутатки від «Європейської солідарності» Софії Федини та волонтерки Марусі Звіробій про президента Володимира Зеленського.

Зокрема, йдеться про відео-трансляцію, на якій, коментуючи висловлювання президента Володимира Зеленського під час відвідування ним Золотого, народна депутатка «Євросолідарності» Софія Федина та волонтерка Маруся Звіробій наголошували на неприпустимості такої поведінки президента, звинувачували його у спробі капітуляції перед агресором та припускали, що може статися із Зеленським на передовій.

«Там ненароком може зірватися граната, а ще там обстріли бувають. Було би найкрасивіше, щоб це все сталося під час московського обстрілу, коли дехто в білій чи голубій сорочечці припреться на передову», – сказала Федина.

MIXADV

цікаве