Кропивницький: сили реваншу, або чи є у реваншу сили

Реваншу бажають завжди усунуті від досягнення мети чи влади сили. В Кропивницькому таких колон декілька. До звичної п’ятої колони нині додалася колона так званих поро хоботів. А є ще колона роздріблених на чисельні групки патріотів, несформовані сили уявних  «зелених». Уявних тому що стовідсотково незрозуміло хто  і до якого стану позеленів чи тимчасово, чи насправді, і як  зрозуміти з ким насправді маєш справу.

Остання новина для міста являє собою висловлювання міського голови про намір декого з городян на площі Героїв Мнаадану встановити монумент якійсь Єлизавети, що в уяві декого нібито була «святою». Скоріш за все мова йде про іудейку по вірі Єлішеву, що приходилася тіткою Ісусу. До міста це ніяк не стосується, бо все ж на його гербі викарбувано не що небуть, а вензель імператриці Єлизавети Петрівни, який декому ну просто повилазило помітити, і тому на чорне антиукраїнське і колоніальне волають що воно біле. А небезпека появи такої пам’ятки є… Немає нині противаги патріота- екснардепа  Горбунова екснардепові-елизаветинцю Яриничу. Маємо нині нардепа- елизаветинця Дануцу та ще пару нардепів невизначеної політичної орієнтації від «Слуги народу» дотичних до обласного центру.  І ламай голову про нових нардепів про те, хто чим дихає… Зрозуміло лише те, що до видатних українських патріотів вони не належать, і навіть не наближаються до подібного статусу. А “дехто з городян” засвітися з своєю ідеєю ще рік тому, і офіційно висловили такі ідеї. Але чось ця ідея, як і попередня з янголом-охоронцем почала мандрувати містом, і від залишків фортечних валів в бур’янах просунулася аж  до площі Героїв Майдану.

То ж маємо справу з багатьма невідомими, і серед нових кадрів і утаємничених підводних та підкилимних течіях. Можна навести свіжий приклад із життя про те чим нині “дуже переймається” місцева влада. На фортечних валах у Кропивницькому нібито  шукають пороховий погріб. Про це повідомляє UA: Кропивницький, Іnformer на інші інтернетресурси. А навіщо? На археологічні дослідження з міського бюджету виділили 69 тисяч гривень!. Про це розповіла керівниця управління містобудування та архітектури Ірина Мартинова.  А місті шукають кошти на зарплати вчителям. Далі без коментарів Але згадана вище пані Мартинова каже  – роблять це для збереження фортеці Святої Єлисавети, як культурної пам’ятки 18-го століття та зробити її туристичною візитівкою міста.   земляні горби -візитівка міста? А ще варто вдуматися у формулювання та пафосну гру слів. Мілітарна колоніальна фортифікаційна будова проголошується “культурною памяткою”. Таку от культуру принесли на нашу землю російські загарбники. І нині на шостому році війни з тими загарбниками цей спадок оголошується “культурним надбанням”. Завтра ним оголосіять ізапроваджене в Україні кріпатство  і щось подібне. То що не було знищення Батурина, Голодомору та репресій, переслідування української мови? Чи це теж “культурне надбання”, чи може “культурне завоювання”?

Фортеця Святої Єлисавети була побудована в 1754-1757 роках. Складалася з утвореного земляними валами шестикутника. Таких шестикутників в Україні  було кілька, і  з часом все осунулося та поросло бур’янами. І тільки в Кропивіницькому в тих бур’янах шукають “культурне надбання” та вбачають символи. Використовували фортецю за логікою нібито для оборони. Але чиєї і від кого? Про це майже не розповідають…  А чого не сказати правду, що для оборони одних загарбників від інших… Прийшли на чужу землюзбудвали і заховалися…

За словами начальниці управління містобудування та архітектури Ірина Мартинової, за плюсової температури на цьому тижні почнуть розкопки невеликих  ділянок. А от до цього прктично цього майже не робили, а якщо робили, то не дуже афішували знахідки. А як це вкладати гроші в таке під час війни з тією ж Росією? Дуже своєчасно і “доречно”, і робиться щоб загальмувати зведення на тому місті кафедрально собору ПЦУ…

А ще у місцевих ЗМІ є дивовижні перли граматики та орфографії.  Словосполучення “фортечні вали” чомусь почали писати з великої літери. То одне слово, а то і обидва. А от навіть в новому українському правописі цієї новації не запроваджували. Це теж мабуть “рівень культури”.

То чиє “сили у реваншу”? Яку Україну будують ті сили? Міська ж влада фінансує бачимо що… А хто її мотивує на такі “подвиги”? То ж сили реваншу нахабно піднімають голову, а чи одну?

MIXADV

цікаве