Президент підтримав ініціативу ректора НМАУ М.О.Тимошенка

Репресії проти кримських татар є гібридною депортацією з боку російської влади

19/05/2021 admin 0

Кримські татари зазнають постійних репресій з боку російської влади, яка тим самим намагається змусити їх мовчати або покинути півострів. Таку думку висловив російський адвокат Микола […]

Президент підтримав ініціативу ректора НМАУ М.О.Тимошенка щодо Конкурсу юних вокалістів ім. Василя Сліпака!

Нещодавно ректор Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського Максим Тимошенко  звернувся до В.О.Зеленського з відповідним листом.

-Щиро дякую Президенту України Зеленському Володимиру Олександровичу, який відреагував на наш лист та надав підтримку в організації Конкурсу юних вокалістів ім. Василя Сліпака.

Цей захід є пам’яттю про талановитого оперного співака, Героя України Василя Сліпака, якому багато років тому дав путівку у творче життя мій батько Олег Семенович й іменем якого зараз названий Великий зал консерваторії.

Підтримка Володимира Олександровича є дуже важливою, вона надає особливого статусу та значення цьому Конкурсу. Дякую пану Президенту за небайдужість! – заявив ректор НМАУ ім.П.Чайковського Максим Тимошенко.

КОНКУРС МОЛОДИХ ВОКАЛІСТІВ імені ВАСИЛЯ СЛІПАКА

проводиться Львівською Національною Філармонією у співпраці з Департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА за підтримки Міністерства культури України, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради та Фундації Василя Сліпака.

МЕТА КОНКУРСУ:
– збереження традицій національної вокально-виконавської школи та її інтеграція у світовий культурний простір;

– виховання виконавської культури студентів музичних факультетів та відділень навчальних закладів;
– популяризація та впровадження в активну навчально-виконавську практику вокальних творів українських та західноукраїнських композиторів.
ЗАГАЛЬНІ УМОВИ:

Конкурс проводиться у м. Львові з 15 до 20 грудня 2019 року.

У конкурсі можуть брати участь солісти вокалісти (академічний спів) за номінаціями:

сопрано, мецо-сопрано, тенор, баритон/бас у двох вікових категоріях:

I – КАТЕГОРІЯ

Від 16 до 21 року включно, два тури (вік учасників станом на 15 грудня 2019 року).

II – КАТЕГОРІЯ

Від 22 до 30 років включно, три тури (вік учасників станом на 15 грудня 2019 року).

 

Ректор НМАУ М.Тимошенко отримав знакового листа від Фундаціїї Василя Сліпака:

Високоповажний Максиме Олеговичу! Спішимо поділитись хорошою новиною, президент України своїм рішенням надав Конкурсу молодих вокалістів імені Василя Сліпака статус Президентського і роль Національної музичної академіїї України імені Петра Чайковського і Ваша особиста у цьому дуже важлива! Ми дуже радіємо здобудкам і прогресу у діяльності очолюваного Вами найпрестижнішого музичного ВУЗу країни.

Найвищої подяки заслуговує діяльність по увіковічненні пам’яті видатного співака Героя України Василя Сліпака. Проведення щорічного Міжнародного музичного Маратону, концертів класичної музики, різноманітних міжнародних культурних подій вже стали візитівкою роботи Великого залу оперної студії, яка носить ім’я Василя Сліпака.

Та попереду ще багато роботи і ми раді що можемо бути частиною великої місії – відрождення славних традицій Київської Консерваторії та популяризаціїї української музичної культури у світі!

Ми ніколи не забудемо слова Вашого батька світлої пам’яті Маєстро Олега Тимошенка (1932 — 2010), українського хорового диригента і педагога, народного артиста України, академіка Національної академії мистецтв України, професора, у 1983–2004 роках — ректора Київської консерваторії, який у далекому 1995 році потужньо на всю країну підтримав Василя: “Якщо говорити про таке явище як Василь Сліпак, то його голос відносно інтонаційної, музичної, вокальної культури — дуже гнучкий, тому, що він природній. Він створений нашою українською природою. У вокальному відношенні Василь виховувався дуже правильно. Бачите, коли хормейстер, великий майстер, почав працювати з Василем, він вивів і створив таку прекрасну природну можливість для постановки класичного варіанту голосу. Це явище — унікальне. У столітті з’являється три, чотири, п’ять таких голосів. Звичайно — це явище українське.”

Бажаємо Вам наснаги та творчих злетів!

Від Фундаціїї Василя Сліпака The Wassyl Slipak Foundation Орест Сліпак, виконавчий директор

Цінителі високого мистецтва чекають початку Конкурсу, який виходить на міжнародний рівень!

Музика України

MIXADV

цікаве