Презумпція обману: інформація російською мовою апріорі сприймається як ворожа пропаганда

Про мову і партії та політиків

06/07/2020 admin 0

  З початків національного відродження, з кінця 1980-х років, про Україну, тим більше українську державу думали-виступали доволі нечисельні групи активістів. На початку вивезти їх в […]

ютос – тисни – підтримай!
У сучасній гібридній війні Росії проти України 90% складає інформаційний компонент. У ньому 90% відведено російській мові. Хочете припинити війну? Перестаньте вживати мову війни.

Русскій мір

Русскій мір

Велетенська армія російських пропагандистів та тролів працює з території Росії і здійснює свій пресинг російською мовою, перетворивши її на мову війни. А що таке війна?

«Війна – це шлях обману. Тому, якщо ти і можеш що-небудь, показуй супротивнику, ніби не можеш, якщо ти і користуєшся чим-небудь, показуй йому, ніби ти цим не користуєшся; хоча б ти і був близько, показуй, ​​ніби ти далеко; хоча б і був далеко, показуй, ​​ніби ти близько… прийнявши смиренний вигляд, виклич в ньому сумнів; нападай на нього, коли він не готовий; виступай, коли він не очікує» (Сунь-цзи. «Мистецтво війни», гл. I, п. 7). Класика, перевірена століттями.

Ще важливіше, що російська мова є базовим елементом стандартного шаблону, згідно з яким Росія формує структури гібридної війни.

Про це розповів Олександр Зеленько – доцент кафедри загальної психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, колишній працівник КДБ.

За його словами, є поняття трьох рівнів підривної мережі. Перший рівень – це просування російської мови. Другий рівень, оснований на першому, – це просування ідеології «русского міра». «Матриця другого рівня – це люди, які симпатизують нам без вербування. Вони стають інформаційними вузлами. Причому, все у відкритому режимі, все законно. Потім на ту територію накладається так звана бойова платформа – від однієї людини до дивізії» – розповідає науковець, див.: Психотип росіян і три рівні російської гібридної мережі: «мова», «культура», «бойова платформа».

Очевидно, що будь-яке застосування російської мови в Україні сприяє формуванню мережі першого рівня, на якій базується вся конструкція російської гібридної війни. Приберіть російську мову – і ця конструкція завалиться без додаткових зусиль.

Хочете припинити війну? Просто перестаньте вживати російську.

З другого боку, застосування російської мови не вигідне з суто практичних міркувань. Оскільки російська є бойовою мовою Мордору, то вона є носієм бойового контенту, а це брехня і залякування. Тож, шукаючи інформацію російською, ви з високою ймовірністю будете натрапляти на  фейки, чорнуху, ненависть та інші помиї.

Якщо ж цікавить технічна інформація, відсутня українською, то одразу ж йдіть до англомовних першоджерел. Відсталий Мордор сам там постійно пасеться.

Натисни – підтримай Сурму!