Скасування граничних тарифів: експерт пояснив, що буде з цінами на опалення і гарячу воду

No Image

Вирус русского мира

29/01/2020 admin 0

Арсен Зекиров Вот вы думаете это коронавирус такой опасный? А что вы скажете про вирус руськага мира? Как по мне, то вот это дерьмо опаснее […]

Фахівець розповів, коли українцям чекати зростання сум у платіжках за комуналку

Уряд скасував постанову попереднього Кабінету міністрів, якою було обмежене зростання цін на опалення і гарячу воду. У зв’язку з цим населенню варто очікувати підвищення плати за комунальні послуги приблизно з січня, розповів в коментарі сайту “Сьогодні” директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

“Для того верхня межа і була скасована, щоб дати можливість тарифами підвищуватися, – сказав експерт. – Зростання може бути істотним, оскільки накопичилася величезна кількість боргів. І “Нафтогаз”, і теплокомуненерго, можливо, хочуть покривати ці борги за рахунок підвищення цінового навантаження на тих, хто платить за теплову енергію”.

За словами експерта, ядро проблем з тарифами – в збереженні непрозорих розрахунків між учасниками ринку.

“Проблема ж у чому? Так і не налагодилася система платежів – борги зростають… Залишилася вся ця складна система розрахунків між “Нафтогазом”, облгазом, теплокомуненерго, в тому числі через добові баланси. Завдання за розрахунками за тепло не вирішене прозоро. А це означає, що тарифи підвищуватимуться, і борги зростптимуть, і погіршуватиметься економічний стан підприємств галузі”, – зазначив Омельченко.

Нагадаємо, раніше в містах Новояворівськ та Новий Розділ на Львівщині було оголошено надзвичайний стан– там без опалення залишаються 60 тисяч осіб. Все це сталося через борги і заблоковані рахунки компанії, яка управляє місцевими теплоцентралями.

При цьому також у Львові частково призупинили подачу опалення жителям у зв’язку зі значним потеплінням.

Крім того, новини “Сьогодні” повідомляли, що в Україні стартував опалювальний сезон, і опублікували карту областей, де є тепло.

Євгенія Давиденко