5 країн бувшого СРСР підтримують агресію Росії проти України

Візит Ердогана до Києва: що нового, крім 19 машин у кортежі та зростання торговельного обороту?

21/02/2020 admin 0

За останні півроку президенти Туреччини та України зустрілися вже два рази, але чи свідчить це про інтенсифікацію відносин між країнами? З’ясували, про що ж домовилися […]

 

За останній рік три світові держави змінили свої голоси щодо української резолюції про захист прав людини в Криму, яку в четвер схвалив Третій комітет Генасамблеї ООН.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Торік проєкт резолюції схвалили 67 голосами “за”, 26 держав виступили “проти”. Сьогодні ж голосів “проти” поменшало. Кількість “за” залишилася незмінною, а ось відхилили документ 23 країни. Зі списку противників зникли Узбекистан, Болівія і ПАР. Проте 5 країн з бувшого СРСР ще підтримують Росію в її агресії проти Україною

Країни, які голосували проти української резолюції в Третьому комітеті ГА , підтримавши таким чином окупацію:

 1. Вірменія
 2. Білорусь
 3. Бурунді
 4. Камбоджа
 5. Китай
 6. Кот-д’Івуар
 7. Куба
 8. КНДР
 9. Еритрея
 10. Індія
 11. Іран
 12. Казахстан
 13. Киргистан
 14. М’янма
 15. Нікарагуа
 16. Філіпіни
 17. РФ
 18. Сербія
 19. Судан
 20. Сирія
 21. Уганда
 22. Венесуела
 23. Зімбабве

Третій комітет Генасамблеї ООН схвалив проєкт резолюції “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна”, у якому щодо АРК вперше застосовано визначення “агресія”.  Зокрема, для оцінки ситуації в Криму вперше пропонується застосовувати термін “агресія” – відповідно до резолюції від 1974 року “Визначення агресії”. У тому документі, зокрема, визначено, що агресією є застосування збройних сили державою проти суверенітету, територіальної недоторканності чи політичної незалежності іншої держави. При цьому жодне набуття території чи особлива вигода, отримана внаслідок агресії, не є і не можуть бути визнані законними.

У проєкті оновленої резолюції, як і в попередніх документах, зазначено, “що захоплення Криму силою є незаконним і таким, що порушує міжнародне право” і “що ці території мають бути негайно повернуті”.

Документ передбачає, що генеральний секретар ООН підготує на наступну, 75-ту сесію Генасамблеї ООН доповідь щодо її виконання. Крім засудження тортур з боку російської влади до політичних в’язнів, що застосовуються з метою отримання фальшивих зізнань, у документі констатується: “Окупація продовжує впливати на реалізацію соціальних та економічних прав жителів, у тому числі дітей, літніх людей та інвалідів”.

«Аргумент»