Названо 5 найпоширеніших типів психічних розладів

Візит Ердогана до Києва: що нового, крім 19 машин у кортежі та зростання торговельного обороту?

21/02/2020 admin 0

За останні півроку президенти Туреччини та України зустрілися вже два рази, але чи свідчить це про інтенсифікацію відносин між країнами? З’ясували, про що ж домовилися […]

Багато лікарів згодні з тим, що психічні розлади можна розділити на поширені і нетипові. Серед поширених вони виділяють порушення харчової поведінки і самоконтролю, тривожність, психози.

Порушення харчової поведінки. Деякі фахівці відносять його до психічних розладів, вказуючи на психологічну установку, що формує певне ставлення до їжі. Нервова булімія, при якій відбувається зловживання їжею і втрачається здатність вчасно зупинятися, а також нервова анорексія, при якій відбувається відмова від їжі, є найбільш поширеними типами розладу харчової поведінки. Найбільш часто з порушенням харчової поведінки стикаються жінки, особливо підлітки і молоді.

Розлади особистості. Їх симптомами стають нестандартні риси особистості, які зазвичай викликають проблеми в повсякденному житті і роботі чи навчанні. Людей з розладами особистості відрізняють особливі моделі мислення і поведінки. У наші дні все більш поширеним розладом особистості стає обсесивно-компульсивне, при якому людина починає слідувати якимось ритуалам і проявляти стереотипну поведінку. Інші види розладів особистості – параноїдальний і антисоціальний.

Тривожність. Неконтрольоване почуття тривоги дуже заважає в повсякденному житті. Крім страху, у людей з тривожними розладами виникають також фізичні симптоми: пітливість, прискорене серцебиття, нудота. У важких випадках тривожність може приймати форму фобій, панічних атак. Крім того, підвищений рівень тривоги може бути симптомом посттравматичного стресового розладу (ПТСР), порушення, що виникає після подій, що викликали психо – емоційне потрясіння.

Розлади контролю над спонуканнями. При цьому порушенні атрофується здатність протистояти спонуканню здійснювати дії, які можуть бути шкідливими або небезпечними. Яскраві приклади даного типу психічних розладів – клептоманія, піроманія.

Психоз. Найбільш відомим типом психотичного розладу є шизофренія. В обставинах психозу спотворюється сприйняття мозком реальності, що відбивається на образі мислення. Стани гострих психозів пов’язані з галюцинаціями.