Під чужого Дуду. Навіщо звільнили В’ятровича

ЦВК утворила та сформувала склад 532 територіальних виборчих комісій

12/08/2020 admin 0

  О 23:45 10 серпня розпочалося друге засідання Центральної виборчої комісії. Розглянувши відповідні подання місцевих організацій політичних партій, врахувавши результати проведеного жеребкування та відповідні відхилення, Комісія […]

Звільнення директора Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича було очікуваним. Несподіваним стало те, що, як стверджують джерела, керівник інституту був звільнений на прохання польського президента Анджея Дуди на зустрічі з українським колегою Володимиром Зеленським.

Володимир В’ятрович очолив УІНП в 2014 році і відомий своєю позицією щодо українсько-польських відносин часів Другої світової війни.

Зокрема, питання Волинської трагедії досі не врегульовані обома країнами. Тобто, для Польщі це “Волинська різанина”, для України не все так однозначно. В’ятрович наголосив на тому, що це обопільна трагедія, і неможливо в цьому питанні приймати тільки одну сторону.

Крім того, В’ятрович робив все можливе в рамках повноважень, щоб остаточно була відновлена ​​історична пам’ять щодо Степана Бандери, Романа Шухевича, в цілому організацій ОУН-УПА.

Адже не секрет, що упередження щодо повстанського руху на Заході України не зжиті повністю. Проте, це наша історія – і від цього не піти.

З іншого боку, сьогодні робляться спроби обілити деяких радянських діячів і полководців, які для України або нічого не значать, або приносили тільки шкоду. Історія з відновленням вулиці і пам’ятника Георгія Жукова в Харкові – тому свідчення.

Але є ще одна обставина. Сьогодні в Кремлі можуть в черговий раз відкоркувати шампанське – оскільки такий крок української влади як бальзам на душу режиму Путіна.

У нинішній Росії тільки при згадці Степана Бандери кров закипає. Там впевнені, що лише російська трактування історії вірна, згідно з якою на Західній Україні були суцільно колабораціоністи і фашисти.

Таким чином, Володимир Зеленський послужив добру службу всім кому можна, але тільки не українцям. За яким зразком надалі Зеленський буде відновлювати історичну пам’ять українців (російському чи польському), покаже час.

site.ua

MIXADV