Зеленський та Путін прийшли до влади за допомогою схожої технології, – політолог

В Україні модернізували передвиборчу технологію, за допомогою якої Володимир Путін переміг на перших для нього виборах президента у Російській Федерації.

Таку думку в своєму відеблозі висловив політичний консультант з Кропивницького, засновник Центральноукраїнської дебатної платформи та голова громадської організації DOZOR + Максим Несвітайлов.

– Перед початком першої, тоді ще реальної президентської кампанії, у соціологів Путіна стояла задача знайти для нього такий образ, який би подобався максимальній кількості росіян, – зокрема каже політолог. – І ним став якраз праобраз легендарного міліціонера з «Місце зустрічі змінити не можна». Такий, знаєте, жорсткий «правдоруб», «свій мужик».

Саме відштовхуючись від образу Глєба Жеглова, будувалася президентська кампанія Путіна, вважає Несвітайлов.

– Через п’ятнадцять років модернізували, і вже втілили цю технологію в Україні. На базі дослідження запиту громадян про те, якого президента вони хотіли би бачити, був написаний сценарій, і знятий серіал «Слуга народу», – каже він. – Я думаю, всі розуміють, що без даного серіалу Володимира Зеленського б навіть не включали в список імовірних кандидатів на майбутніх виборах. Різниця тільки одна – що в Росії образ будувався вже на основі існуючого персонажа, а в нас цю технологію «прокачали», і самі створили такого персонажа на основі запиту, який існував у суспільстві.

Несвітайлов зазначив також, що не намагається порівняти Володимира Зеленського і Володимира Путіна як таких, а лише порівнює методи їхнього приходу до влади.

– А от чи будуть відрізнятися методи утримання влади – це ми вже побачимо зовсім скоро, – підсумовує політолог.

Довідково: в травні 1999 року російський журнал Коммерсантъ оприлюднив результати опитувань соціологічних центрів «Всеросійський центр вивчення громадської думки» (рос. ВЦИОМ) та «Російська громадська думка і дослідження ринку» (рос. РОМИР), в рамках якого респондентам задали питання «за кого з кіногероїв ви б проголосували на президентських виборах?» В обох опитуваннях до трійки лідерів потрапив Глєб Жеглов.

MIXADV

цікаве