СУРМА

Чим Зеленський схожий на Лукашенка

Кіровоградщина: чоловік, який відсидів за вбивство, виграв вибори в Голованівському районі

26/10/2020 admin 0

Кoлишній депутат Верхoвнoї Ради Віктoр Лoзінський, якoгo засуджували дo 15 рoків ув’язнення за вбивствo, переміг у гoлoсуванні на гoлoву oб’єднанoї теритoріальнoї грoмади пoруч з місцем […]

Президент України, подорожуючи регіонами України, взявся привселюдно бичувати чиновників.

Під час візиту в Західну Україну Зеленський публічно порекомендував звільнитись очільникам митниць.


У Борисполі дісталось секретарю міськради Ярославу Годунку, котрого через вигуки з місця розгніваний президент вигнав із засідання, заявивши, що він не хоче мати нічого спільного з розбійниками.


Увійшовши в азарт, Зеленський публічно посварився і під час візиту в Миколаївську область. Чиновниці, котра називала його «малоросом», Зеленський побажав бути «українкою».


Через таку манеру поведінки Зеленського уже встигли назвати «українським Лукашенком». Чому Зеленський привселюдно свариться з чиновниками? Про це ІА «Вголос» запитало у директора Інституту трансформації суспільства Олега Соскіна, політолога Володимира Волю та політичного аналітика Олександра Кочеткова.

 Як Ви оціните поведінку Зеленського?

 Олександр Кочетков:

Вочевидь, у період передвиборчої кампанії у Зеленського не знайшлось часу почитати пункту закону, котрий перелічує повноваження президента. Виглядає так, що у Зеленського склалось враження, що президент – це керівник країни, хазяїн, котрий все вирішує. Зараз він кого хоче звільняє, кого хоче відправляє геть.

Бо ситуація склалась так, що Зеленський, котрий отримав булаву президента, з’ясував, що у нього мало повноважень та донедавна не було Парламенту. Натомість була Верховна Рада 8-го скликання, котра не хотіла з ним співпрацювати. Він змушений з усіма домовлятись, щоб йому йшли на зустріч, а охочих співпрацювати із Зеленським немає. Відповідно, період, коли у нього немає повноти влади, він використовує з користю. Так, президент їздить країною, щоб на власні очі побачити, що насправді відбувається у державі. Також Зеленський є найпотужнішим ресурсом своєї партії «Слуга народу». А тому президент зараз, з одного боку, з’ясовує, що відбувається у державі, а з іншого – так, як він себе поводить, подобається українцям. Бо це – проста справедливість. Поведінка Зеленського впливає на рейтинг «Слуги народу». Зверніть увагу: спершу він почав падати, а зараз знову поліз вгору.

Олег Соскін:

Українських чиновників публічно жоден із президентів так не ображав і не принижував, як Зеленський. Відомо, що Янукович славився нападками на підлеглих, але у нього була інша манера поведінки. Він це робив не публічно.

Зеленський і люди, котрі за ним стоять, розумніші за Порошенка. Вони здійснюють певні кроки і вивчають громадську думку. Порошенко ж валив вперед і не зважав на суспільну думку.

Поведінку Зеленського я б назвав дуже цікавим перфоменсом. Він же актор, він надзвичайно чутливий. Крім того, на мою думку, є люди, котрі спеціально розробляють Зеленському сценарії. Це все установка, це не є неконтрольованим спалахом. Зеленський так себе поводить, щоб сподобатись виборцям та набрати більше голосів на виборах.

Ми бачили ситуацію із «малоросом» у Миколаєві. На вашу думку, чиновники Порошенка ставляться до Зеленського серйозно?

 Олександр Кочетков:

Ці чиновники із задоволенням сприймали б Зеленського як простого клоуна і не зважали на нього, але є багато чинників. Так, його підтримали 73% виборців, а вже після 21 липня у нього буде повнота влади. Бо так чи інакше коаліція буде формуватись довкола «Слуги народу». Крім того, у Зеленського уже є «держава у смартфоні», котра називається «зараз подзвоню Баканову». Тобто у президента є важелі, через які можна впливати на ситуацію. Не варто забувати і те, що усі чиновники мають корупційні грішки, за котрих їх можна покарати. Звісно, те, як з ними поводиться Зеленський, їм дуже не подобається, і вже зараз вони між собою не сміються, а, навпаки, страшенно лаються. Проте вони змушені підкорятися, бо страшно.

Олег Соскін:

Усі чиновники часів Порошенка – або причетні до корупційних справ, або продажні. А тому у Зеленського є карт-бланш на їх знищення. Зрозуміло, що Порошенко поставив їх, щоб ті не працювали на користь України, а крали. А тому вони бояться особливо суперечити президенту, бо зараз вони є учасниками вистави. І якщо зараз для них вона є драматично-комічною, то, якщо вони особливо обурюватимуться, може стати трагічною. Бо Зеленський – це не проста постать.

Порошенко і його оточення виявились настільки недалекоглядними та зверхніми, що вони не зрозуміли, яка небезпека з боку Зеленського їм загрожує

Президент уже розпочав масові чистки чиновників Порошенка у регіонах. Поки це лише звільнення, проте це все може дійти і до посадок у тюрми. Без сумніву, чиновники Порошенка – в Уряді, у регіонах – сприймали Зеленського як клоуна, людину з вулиці, котра прийшла до влади на дуже короткий термін. Порошенко та його люди ж обіцяли, що «вони цього блазня швидко усунуть». Але зараз ситуація змінюється. І ці чиновники на зустрічах із Зеленським поводяться, як «паралізовані кролики». Вони шоковані, за їх поведінкою зрозуміло, що вони не знають, що робити. Ситуація склалась так, що Порошенко і його оточення виявились настільки недалекоглядними та зверхніми, що вони не зрозуміли, яка небезпека з боку Зеленського їм загрожує. Вони і досі думають, що це все випадково і ненадовго.

Зеленський грає роль?

Олександр Кочетков:

Зеленський, розганяючи чиновників, грубо спілкуючись з ними, нахабніючи, не грає ролі. Він такий справжній.

Володимир Воля:

Він хоче себе показати сильним керівником. Тут його можна порівняти із Лукашенком, котрий теж всюди їздить та всім роздає «на горіхи». Поведінка Зеленського після виборів різко зміниться. Зеленський стане більш жорстким. Зараз, на мою думку, він грає за сценарієм.

Якщо він і надалі так поводитиметься, що тоді?

Олександр Кочетков:

Можливо, після виборів він почне робити якісь реальні справи. Якщо у голові Зеленського утвердиться алгоритм, що можна такими поїздками, розгонами та телевізійними зверненнями з «Тесли» керувати країною, то це буде вкрай негативно для держави. Бо країною керують інакше.

Олег Соскін:

Якщо після виборів Зеленський отримає повноту влади, то те, що відбувається зараз, це – лише квіточки, ягідки будуть попереду. Шостий президент, складається таке враження, переслідуватиме усіх людей Порошенка та Януковича.

Це все може призвести до ситуації, коли всі посадовці, котрим за 40, будуть відправлені у відставку, а щодо більшості відкриті кримінальні справи. Бо група Зеленського – це дуже бідні та голодні люди. А тому вони почнуть масові полювання.

При цьому Зеленський не збирається дотримуватися закону і люструвати своїх. От зверніть увагу, Данилюка чи «рішалу» Богдана він не звільнятиме.

«Президент Білорусі – це телепень і селюк порівняно з командою Зеленського»

Зеленський може бути дуже небезпечним, коли отримає усю повноту влади. Крім того, його команда уже зараз готується до проведення у жовтні місцевих виборів. Усі думають, що шостий президент – це маленьке непорозуміння. Хоча він може бути справжнім удавом, що легко не здасться.

Методи Зеленського анітрохи не подібні на методи Лукашенка. Президент Білорусі – це телепень і селюк порівняно з командою Зеленського. Лукашенко заморозив країну в стані Радянського Союзу, це минуле. Зеленський – це люди, котрі володіють технологіями, вони – це нове покоління. Зеленського я б радше порівняв із Путіним. У Зеленського є елементи диктатора.

Марія Бойко

MIXADV

цікаве