Клімкін відверто: Часу у нас точно небагато. Сформувався вbивчuй тренд – продати Путіну країни екс-СРСР

У дипломатичній практиці є давня традиція, коли високопосадовець напередодні відставки робить найбільш “недипломатичні” відвертості у своїй кар’єрі.

Голова МЗС Павло Клімкін розповів, що в Європі найбільшим лобістом ідеї «руського міру» для України на сьогодні є Франція. Про це міністр розповів в ексклюзивному інтерв’ю «Главкому», зазначають Патріоти України.

За словами Клімкіна, у Франції зростають дискусії стосовно того, щоб в нашому регіоні, і це не тільки Україна, а й умовно Молдова, був якийсь спільний менеджмент. «Це означає – менеджмент російський. Я бачу все більше людей, які про це говорять, і політиків, і на конференціях», – стверджує дипломат.

При цьому Клімкін зазначив, що він не говорить, «що це позиція Макрона» (хоча це не може не відбуватись на його позиції, свідками дрейфу на замирення є всі, хто цікавиться політикою-ПУ).

«Але у Франції явно зростають думки про те, що ми маємо залишитися на перспективу буферною зоною. Для багатьох у Франції це вигідно, оскільки є чималий прошарок політиків і бізнесменів, які не хочуть створювати собі проблеми з Росією і не хочуть бачити Україну як частину Європи. Вирішення ситуації по Україні – це як баба з возу», – вважає очільник МЗС.

Водночас, на думку Клімкіна, у Німеччині це не є домінуючим трендом, але загрозливі тенденції теж існують.

«Є прагнення до створення нової «нормальності» з Росією. Я вважаю, що це може підтримати більше половини європейських країн в якийсь момент. Тобто, я про це можу сказати абсолютно серйозно», – наголошує дипломат.

Клімкін вважає, що до моменту, коли у Західній Європі вирішать віддати Україну на поталу «руському міру» залишилося небагато часу.
«Часу у нас точно небагато. Якщо подивитися міжнародний контекст по всіх напрямках, то він погіршується, ускладнюється. Подивіться на Близький схід, є кампанія в США, є якісь торговельні суперечки», – говорить міністр МЗС.

MIXADV

цікаве