Зеленський запропонував розширити люстрацію на нардепів, міністрів і топ-чиновників часів Порошенка

Зеленський взявся за свого попередника

Президент України Володимир Зеленський запропонував розширити дію закону про люстрацію на тих, хто займав певну посаду в період з лютого 2014 року по 19 травня 2019 року.

У своєму відеозверненні він заявив, що мова йде про посади президента, спікер Верховної Ради, генпрокурора, голови СБУ, голови Антимонопольного комітету і Фонду державного майна, голів Державної фіскальної служби і митниці, секретаря РНБО і керівників оборонних підприємств.

Люстрацію також пропонується поширити на народних депутатів України і членів уряду цього періоду.

«Нас звинувачують, що ми хочемо скасувати люстрації. Щоб усі зрозуміли, що ми не збираємося скасовувати люстрацію, ми пропонуємо її підсилити», – сказав Зеленський.

Він підкреслив, що законопроект дає тільки суспільну оцінку діяльності зазначених осіб, і висловив упевненість, що в майбутньому вони отримають і справедливу юридичну оцінку.

Зеленський на називав прізвищ, але натякав на дії міністра соціальної політики Андрія Реви, міністра інфраструктури Володимира Омеляна і міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

«Думаю, найменше, що можна зробити зараз, – назавжди позбавити їх усіх можливості брати участь в управлінні державою», – резюмував він.

Примітно, що дію люстрації пропонують розширити лише до того періоду, як сам Зеленський офіційно вступив на посаду глави української держави.

MIXADV