ЗЙОМКИ ФІЛЬМУ У МУЗЕЇ-СКАНСЕНІ

Мілітаризація Криму: РФ тягне до півострова корабель з крилатими ракетами

24/08/2019 admin 0

Окупанти в Криму продовжують нарощувати військову присутність . До берегів анексованого РФ півострова прямує російський військовий корабель. Малий ракетний корабель (МРК) проекту 21631 «Інгушетія» в даний час за […]

На базі експозиції просто неба “Козацький зимівник” Волинського музею-скансена, вчора успішно пройшли зйомки відеофільму з історії пивоваріння. Науковці і активісти музею були не тільки дійовими особами, а й консультантами у режисерів і операторів.

Організатором та інціатором цих зйомок став відомий  Павлівський пивзавод, який розташований у селі ПавлівкаІваничівського районуВолинської області.

Точна дата заснування броварні в Порицьку невідома, роком заснування підприємства прийнято вважати 1904 з огляду на відповідний напис, висічений у камені що зберігся у лагерному відділенні будівлі пивзаводу.

Відомо, що під час входження Волині до складу Другої Речі Посполитої впродовж 19221939 років завод носив назву Порицького (відповідно до назви тодішнього міста Порицьк) та належав графу Чацькому. На Волині пішли дві гілки роду Чацьких, особливо популярною стала Порицька гілка цього роду, представники якої немало спричинились до розвитку культури, а особливо освіти на Волині. Виготовлене тут пиво славиться своїм неперевершеним смаком і було відоме навіть у Варшаві. Під час Другої світової війни завод і майже все місто були зруйновані, вціліла лише околиця Павлівка, з якої утворилося село Павлівка.

Новітня історія броварні розпочалася у 1950-х роках, коли через розвиток вуглевидобування в Іваничівському районі було створене місто Нововолинськ і було прийняте рішення про відбудову пивзаводу у Павлівці для забезпечення пивом шахтарів Волині. Реконструкція заводу була завершена 1958 року.

Державне підприємство Павлівський пивоварний завод було приватизоване 4 грудня 1995 року із створенням відкритого акціонерного товариства «Павлівський пивоварний завод». Крім виробництва пива товариство займалося виробництвом солоду, а також мінеральної води та інших безалкогольних напоїв.

2002 року керівництво підприємства прийняло рішення про реорганізацію його структури — на базі активів акціонерного товариства було утворено три товариства з обмеженою відповідальністю відповідно до напрямів діяльності: ТОВ «Павлівський пивзавод» (випуск пива), ТОВ «Йоданка» (випуск мінеральної води збагаченої природним йодом і фруктових вод), ТОВ «Солод» (виробництво солоду).

Сьогодні ВАТ «Павлівський пивзавод» очолює Пікута Юрій Миколайович. Завод випускає екологічно чисте пиво та мінеральну воду «Йоданка Павлівська, яка виготовлена на основі чистої джерельної води і йоду, що сприяє профілактиці захворювань щитовидки. А  тепер підприємство намітило випускати нову продукцію, яка безумовно сподобається споживачам як українським, так і зарубіжним.

Експозиція просто неба «Козацький зимівник» Музею-скансену Волині стала в пригоді для зйомок відео-сюжету, який буде розкривати не тільки виробництво пива, а й історію пивоваріння на Волині.

 

Олександр Середюк,

директор музею-скансену