Шлях, що веде до ковбасного паркану

Наливайченко в Рівному: «Українські дороги можуть бути кращими, ніж у Європі!»

21/03/2019 admin 0

Сьогодні в Рівному кандидат у президенти, лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко зустрівся з працівниками «Рівнешляхбуд», де розповів про основні положення своєї передвиборчої програми. Політик заявив, що один […]

 

Не завжди ремонт дорожного покриття вулиці приносить радість. Мешканці вулиці Тютюшкина (колишня Бабушкіна) більше ніж півроку тому рада підписалися під ідеєю ремонту їх вулиці. Дуже швидко дивним чином той ремонт потрапив  у план робіт вже наступного, а тепер нинішнього 2018 року. Навіть пристойна сума в 13,5 млн. гривень для невеличної вулиці на околиці довжиною трохи менше двох кілометрів не викликала ні в кого ніяких підозр. А було варто розгледіти підвох – заштатна вулиця, що впирається в паркан так швидко отримала включення у план фінансування… Але той паркан не простий, і не золотий, а «ковбасний». Тобто то паркан, як кажуть мешканці тієї вулички на Новомиколаївці , ковбасного цеху міського голови Андрія Райковича. Для подовження вулиці дірку в тому паркані, мабуть, робити не будуть, а от додаткові транспортні ворота для ковбасного виробництва поважної людини чому б і ні. А при зборі підписів, якось ніхто не пояснив, і зрозуміло чому, що проїзджу частину розширять на цілих три метри.

Саме в цій родзинці заклали зручності для важкого багагабаритного транспорту та кучу проблем для мешканців вулиці. За проектом, що замовила міська рада, 5-метрову дорогу розширюватимуть до 8-метрів. Головна претензія до проекту влади і вимога  мешканців вулиці – не розширювати проїзджу частину вулиці за рахунок знесення більше сотні дерев, і навіть каналізаційних вигрібних ям . Їх проектом не заплановано реконструювати. А ще на тому урізному на 2-4 метрі боці вулиці під землею є водогін, телефонна лінія та лінія спецзв’язку. Мешканці побоюються, що оскільки завершення вулиці впирається у ворота птахокомбінату «Ятрань»,  то повз їхні будинки поїдуть багатотонні фури підприємства, а також вантажівки з зерном до елеватору. А це, у свою чергу, не лише додатковий гуркіт в спальному мікрорайоні, а і гарантований ризик швидкого пошкодження будинків з неміцними фундаментами та саманними стінами.

Питання стало гострим наприкінці минулого тижня , коли несподівано техніка підрядників почала на вулиці з боку вулиці Короленка руйнувати насадження та рівняти грунтове покриття, підганяючи за проектом проїзджу частину під запроектовані  8 метрів ширини.

Вже на другій сходці мешканців вулиці очікували представників влади, які проігнорували захід, не зважаючи на дану обіцянку бути присутніми. Але невідомо чому і для чого замість представників комунальних служб на місце події прибув заступник начальника спецінспекції. Яким боком та інспекція торкається реконструкцій в комунальній сфері невідомо. Але пан Олександр Брюховецький, який заявив, що він не знає норм по відстані від стін будинків до проїжджої частини говорив про інше.  Про незаконні огранки квітників, дозволи на посадку дерев і таке подібне, що викликало подив та невдоволення присутніх. На початку появи тележурналістів він зник з місця подій.

Майже півторагодинна сходка завершилася складанням листа з вимогами до міського голови та підписанням його. Після цього делегація з пятнадцяти-двадцяти осіб з листом завітала до приймальні міського голови, якого на робочому місті в робочий час вже не було. Такому перебігу подій ніхто не здивувався. З цього приводу почувся жарт: «І я – не я, і ковбаса та не моя…»

Оскільки на сходці були присутні представники однієї з політичних сил, а саме партії «Батьківщина», то корреспондент сайту  «Без купюр» поцікавилася, чи люди не бояться, що їх використовують у політичних розбірках. Але отримала виважену відповідь від мешканців вулиці, що підтримують не присутніх політиків, а збереження комфорту на їх вулиці.

Головний інженер підрядної організації, що працює на облаштуванні вулиці Юрій Шило відзначив, що проект ремонту вулиці готувала мерія, тому доцільність розширення дороги – питання до неї. Він також підтвердив, що фактично вулиця Тютюшкіна, яку почали ремонтувати від вулиці Короленка, де також «за збігом обставин» йде капремонт, завершується впритул  паркану ( в майбутньому  воріт) «Ятрані».

Згадану проїзджу частину вулиці цьогоріч капітально ремонтуватимуть за кошти міського бюджету. Згідно кошторисної  документації на це передбачено понад 13 мільйонів гривень.  Підрядником виступає нове на ринку асфальтування підприємство – ТОВ «Ноосфера центр», що прописане у квартирі на Ковалівці у Кропивницькому та виграло цей тендер, і з слів її керівника має всю необхідну техніку та кадри.

На сходці були присутні більше півсотні мешканців вулиці, а у її розпал прибула група журналістів  з телебачення та сайтів «Моє місто», «Гречка», «Без Купюр». А джерело у віконкомі міської ради тим часом  повідомило, що це питання піднімалося і на апаратній нараді у міського голови. Андрій Райкович турботливо перейнявся проблемою мешканців вулиці, але про «Ятрань» –  жодного слова. Мудро і передбачливо…

Епопея асфальтування вулиці Тютюшкина лише на початку. Але на вулиці ще немає жодного ліхтаря нічного освітлення, немає практично суцільних тротуарів. Але хтось з влади говорить , можливо жартома про велосипедні доріжки та тролейбусний рух саме цією вулицею. Все це схоже на якісь недоцільні жарти для людей, яким вже завтра по команді влади можуть зруйнувати не лише їх квітники, але за власний кошт об лаштовану локальну каналізацію. А хто її полагодить? Кажуть у кошториси кошти на це не передбачені – лише на руйнування, вирівнювання та асфальтування. А ще хтось пожартував, що вузькою дорогу залишати не можна, бо це означатиме «крадіжку бюджетних коштів». А хіба їх не крадуть зараз. У когось вже промайнула цифра освоєних  трьох мільйонів на цій вулиці.. А що зроблено? Двісті-триста метрів рівняння грейдером… Чулися висновки, що роботи на це освоєння тут на один-два місяці. Але мешканці проти такої роботи і майбутнього транспортного  руйнування свого приватного житла за бюджетний кошт. А хто за? Присутній діючий депутат на цьому окрузі пан Пінчук теж проти. А чи може він у присутності виборців округу говорити щось інше? Дієву допомогу у цій справі замість нього організовують лише кандидати в депутати від «Батьківщини» Олександр Крившенко, в якого душа болить за цю проблему мешканців сусідньої вулиці. Не стоять осторонь кандидати в депутати від «Батьківщини» Гліб Підковський, Сергій Богданов та Віктор Згама. Підозри у вигоді зайві, коли у діючих депутатів руки зайняті іншим і не дістаються до проблем мікрорайону.

Далі буде