Вибачте, але Кропивницький!

 

Щодо перейменування області під час прес-конференції народний депутат України Олександр Горбунов зазначив.

За моєї ініціативи у Верховній Раді зареєстровано проект закону щодо перейменування Кіровоградської області у Кропивницьку. Відповідний законопроект № 8380 про внесення змін до статті 133 Конституції України депутати внесли до парламенту 18 травня.
А 20 червня п.р., комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України підтримав пропозицію перейменувати Кіровоградську область у Кропивницьку.
Аргументи наступні. Ще в 2015 році на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» видано розпорядження голови облдержадміністрації від 12 листопада 2015 року №444-р “Про проведення громадських слухань з питань перейменування Кіровоградської області”. Питання про перейменування назви області розглянуто на засіданні Громадської ради при облдержадміністрації, на засіданнях громадських рад при райдержадміністраціях та міськвиконкомах. Із 24-х створених громадських рад 17 – розглянули дане питання, 11 з них запропонували перейменувати область після перейменування обласного центру і надати їй назву відповідно до назви обласного центру.
Тобто більшістю голосів визначено, що назва області повинна бути похідною від назви обласного центру. Ці документи за підписом голови ОДА були напрявлені в секретаріат Верхірної Ради України.
А 14 липня 2016 року трапилося так, що місто перейменовано в Кропивницький, а не в Єлисаветград, як декому бажалося.
Тож всі ці репліки на кшталт: давайте, ще поговоримо, перепитаємо сьогодні не мають підґрунтя. Пам’ятаємо, то те, що діялося в місті у період його перейменування… Не треба знову застосовувати технології зіштовхування людей лобами. Я вважаю, що проведення референдуму в країні, яка воює, є небезпечним.
Спецпроектами Кремля є Крим і Донбас. Ми теж вже мали спецпроект Кремля – «Єлисаветград».
Не треба цього робити.
Вибачте, але Кропивницький!

Світлина від Ольги Кизименко.