Нові правила розрахунку готівкою: як розплачуватися і бути в плюсі

Мілітаризація Криму: РФ тягне до півострова корабель з крилатими ракетами

24/08/2019 admin 0

Окупанти в Криму продовжують нарощувати військову присутність . До берегів анексованого РФ півострова прямує російський військовий корабель. Малий ракетний корабель (МРК) проекту 21631 «Інгушетія» в даний час за […]

 

З 1 липня зміняться правила готівкового розрахунку суми в чеках почнуть округляти

З 1 липня в Україні підприємства торгівлі і сфери послуг у разі відсутності монет дрібних номіналів будуть проводити закруглення загальних в чеку сумрозрахунків готівкою – НБУ.

Це буде відбуватися за умови відсутності монет дрібних номіналів у покупця або продавця, повідомили в прес-службі Національного банку України на офіційному сайті.

Таким чином, сума, яка закінчується на 1-4 копійки округлюються до 0 в бік зменшення суми. Якщо сума закінчується на 5-9 копійок, то округлюється до 0 в бік збільшення суми.

Тобто якщо по чеку ви повинні сплатити 44,62 гривні, але у вас немає 2 копійок, то ви заплатите 44,60. Якщо вартість покупок складе 44,48, то ви заплатите 44,50.

Відзначається, що на безготівковий розрахунок округлення поширюватися не буде.

Зазначимо, за планами Національного банку України, протягом двох найближчих років доведеться скорочення готівки в загальному обороті грошей до 45%.

Ненависть представників влади до готівкових грошей цілком зрозуміла – їх важче контролювати, стягувати з фінансових операцій, які проходять, податки. З цієї причини офіційні особи при обговоренні даної теми завжди згадують про незаконний обіг наркотиків, зброї, давання хабарів та інші нелегальні схеми, в яких обов’язково присутні готівкові гроші.

Більшість розвинених країн прагнуть пропагувати і заохочувати різними способами угоди, де засобом взаєморозрахунків виступають безготівкові кошти. Але НБУ вирішив піти іншим шляхом, більш простим. Готівкова маса грошей буде поступово вилучатися з обігу, і до 2020 року її обсяг планують зменшити вдвічі.

Ряд українських банків вже зараз пропонує клієнтам участь у програмах із застосуванням безготівкових розрахунків при оплаті різних покупок. Слід зазначити, що таким способом ви не зможете придбати продукти на базарі, але тільки в мережі магазинів і супермаркетів, включених у відповідну партнерську програму даного банку.

Раніше стало відомо, що за п’ять місяців 2018 року дефіцит держбюджету склав 9 мільярдів гривень. Економісти пояснили, що це означає і яким буде прогноз для української економіки до кінця поточного року.

Як повідомляв портал “Знай.uа”, за прогнозами аналітиків, вартість долара в Україні в найближчі кілька місяців може знизитися до 25 гривень. Якщо в Україну іноземна валюта буде активно заходити, то курс гривні має всі шанси значно збільшитися. Про це в ефірі українського каналу заявив економіст Олег Устенко.

Автор матеріалу:
Евгения Фрусевич