Україна піднесла «подарунок» на День Росії, Путін розлютиться

«Європейська весна в Академії»

21/05/2019 admin 0

Цього року святкування Дня Європи в Україні стало особливо знаковим для великої творчої родини Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського. Спільною працею ми започаткували […]

Україна піднесла «подарунок» на День Росії, Путін розлютиться

Україна піднесла своєрідний “подарунок” до Дня Росії, який країна-агресор відзначає 12 червня

Про це повідомив президент України Петро Порошенко.

“Дуже символічно, що Міжнародний Суд ООН визначив саме 12 червня – день Росії – для подачі Меморандуму у справі України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації”, – пише Порошенко.

За його словами, подання Меморандуму у справі проти Росії є важливим етапом в доказі того, що за всі свої протиправні дії РФ буде нести відповідальність.

“Весь світ переконує Росію визнати неправомірність своїх дій і забратися з окупованих районів Донбасу і Криму, – підкреслює президент. Поки ж Росія і далі вперто бреше, що це не вони окуповували українські землі, привезли Бук, яким збили МН-17, завезли Гради, яким обстріляли мирних жителів Маріуполя, Краматорська та Авдіївки та блокпост у Волновасі. Посадові особи РФ вперто брешуть, що не вербували терористів, які вчиняли вибухи в Одесі, Харкові та Києві. Брешуть і про те, що не виживають українців і кримських татар з Криму, дискримінуючи їх в умовах окупації”.

Подолати цю брехню можна тільки правдою і доказами, вважає президент. Для цього, додає Порошенко, Україні потрібна позиція Міжнародного Суду ООН, який надасть належну оцінку діям РФ.

ООН, Украина, Украина в ООН
ООН, Украина, Украина в ООН

“Меморандум містить надзвичайну, як для практики Суду, кількість доказів. Це зроблено для того, щоб ні в кого не лишилось сумнівів, що Росія вчинила протиправні дії і має понести за це відповідальність. Попереду ще багато роботи по доведенню правди, але правда на нашому боці і тому ми будемо її відстоювати та захищати всіма належними засобами”, – резюмував Порошенко.

Нагадаємо, напередодні в Німеччині завершилися переговори «нормандської четвірки». Зустріч була складною, тривала близько чотирьох з половиною годин. Політики вже дали перші коментарі щодо зустрічі.

За словами міністра закордонних справ Німеччини Хайко Маасу, переговори в Берліні були вичерпними, дуже відкритими і конструктивними. Однак німецький політик не став вдаватися в деталі щодо предмета переговорів.

Глава МЗС Російської Федерації Сергій Лавров зазначив, що на зустрічі обговорювали питання звільнення заручників, введення на Донбас миротворчих сил, різні економічні та політичні питання, а також припинення вогню і розведення сил і засобів у Станиці Луганській.

Нагадаємо, в Росії стверджують, що дані дослідницької групи Bellingcat про причетність країни до катастрофи рейса MH17 – фейкові. Дмитро Полянський, перший заступник постпреда Росії при ООН, заявив, що твердження JIT і Bellingcat, які розслідують катастрофу малайзійського авіалайнера, «засновані на підробках». У відповідь представники організації попросили Росію надати докази фейковий інформації від Bellingcat.