Нардепи ризикують масово опинитися за гратами, Рада розгляне доленосний закон

«Європейська весна в Академії»

21/05/2019 admin 0

Цього року святкування Дня Європи в Україні стало особливо знаковим для великої творчої родини Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського. Спільною працею ми започаткували […]

Нардепи ризикують масово опинитися за гратами, Рада розгляне доленосний закон

Українські депутати незабаром можуть понести покарання за найпопулярніше серед них порушення закону

Так, у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає введення кримінальної відповідальності за неособисте голосування народних обранців

Законопроект №8461 було зареєстровано 8 червня, а 11 червня документ надійшов на розгляд профільного комітету.

Законопроект передбачає доповнення до Кримінального кодексу України у вигляді статті: “неособисте голосування народного депутата України, тобто голосування народного депутата України на пленарному засіданні Верховної Ради України за іншого народного депутата України карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років і штрафом в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян“.

У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що кнопкодавство (голосування народними депутатами України за інших) існує у Верховній Раді вже давно. Відзначається, що ні Революція Гідності, ні наступні дострокові перевибори до Верховної Ради в 2014 році ніяк не вплинули на цю ситуацію.

Відзначимо, що в 2014 році вже пропонувалося ввести кримінальну відповідальність за кнопкодавство, але тоді відповідний законопроект зняли з розгляду.

Крім того, в парламенті реєстрували пропозиції про внесення змін до Регламенту ВР. Наприклад, пропонувалося ввести відповідальність за порушення народним депутатом вимог особистого голосування.

Відповідний законопроект №1895 від 2015 прийняли в першому читанні влітку 2015 року, на даний момент він очікує другого читання.

Нагадаємо, Антон Яценко, народний депутат від «Відродження» встановив прямо таки немислимий рекорд через кнопкодавство.

Народний обранець встиг натиснути відразу 7 кнопок в одному голосуванні.

Голосували при цьому за законопроект №7466 “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав”, який пропонували прийняти в першому читанні Ради.

“Молодець. Гарно попрацював. Не дарма на роботу прийшов”, “Всі лаври чемпіона хоче отримати,” – коментували вчинок нардепа користувачі соцмереж.

Відзначимо, що Яценко – відомий кнопкодав. Востаннє, до речі, йому вдалося побити власний рекорд квітня 2017 року. 5 квітня депутат від партії “Відродження” під час засідання парламенту за 40 секунд встиг проголосувати відразу 12 разів – Антон Яценко двічі проголосував за шістьох колег.