НА КІРОВОГРАДЩИНІ ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНУ ДОШКУ КРАЄЗНАВЦЮ ФЕДОРУ ПЛОТНІРУ

Пентагон в шоці: Україна годує сотні генералів, які навіть не бачили окопів… НЕ БАЧИЛИ ОКОПІВ та і стріляють так собі…

21/04/2018 AA 0

Парадоксальна в нашій країні склалася ситуація – генералів в армії більше, ніж у держав, які входять до складу НАТО. І хоча за паперами ми начебто […]

На Кіровоградщині відкрили пам'ятну дошку місцевому краєзнавцю. ФОТОСьогодні, 11 квітня, у селищі Новій Празі на стіні музичної школи відкрили меморіальну дошку Федору Плотніру. Про це йдеться на сайті “Моя Олександрія”.

На чорній гранітній плиті нанесені портрет краєзнавця, роки життя і напис: “У Новій Празі народився, жив і працював відомий краєзнавець і літописець, ветеран Другої світової війни Плотнір Федір Миколайович”

У роки Другої світової війни Плотнір пройшов через кілька таборів смерті і дивом вижив. Згодом він отримував від Німеччини “остарбайтерські” компенсації і витрачав їх на видання своїх книг.

На захід приїхала онука краєзнавця Юлія Гунько.

Довідка: Плотнір Федір Миколайович народився 3 жовтня 1918 року в селищі Новій Празі та помер там ж 24 вересня 2011 року. Краєзнавець, історик Нової Праги, лауреат обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова, нагороджений орденом Богдана Хмельницького. Має двох доньок і сина – зараз всі вони пенсійного віку. Плотнір досліджував історію Нової Праги і видатних новопражцев.